• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (7 pkt.)

​Serie A. Kosztowna porażka Romy, cały mecz Bartosza Bereszyńskiego

UC Sampdoria wygrała z AS Roma 2-0 (1-0) w ramach 34. kolejki rozgrywek Serie A. Roma walcząca także w półfinałach Ligi Europy wciąż nie jest pewna, czy zagra w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Cały mecz w barwach ekipy z Genui rozegrał polski obrońca Bartosz Bereszyński.

Rzymski zespół w ostatnim tygodniu poległ w rozgrywkach Ligi Europy z Manchesterem United aż 2-6 i jak wskazuje najnowsza potyczka "Giallorossich", nie pozbierali się oni jeszcze po tej wysokiej porażce.

Wygrać z Romą potrafiła niżej notowana w ligowej tabeli UC Sampdoria z Bartoszem Bereszyński w składzie. W pierwszych 30. minutach nie działo się nic wartego uwagi, ale ostatni kwadrans pierwszej połowy przyniósł sporo ciekawego.

34. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-02 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Juan Luca Sacchi
Bryan Cristante32′
81′ Mikkel Krogh Damsgaard
Davide Santon69′
Morten Thorsby
Borja Mayoral Moya69′
 65′ Jakub Jankto
Henrich Mchitarjan
 45′ 85′ Adrien Sebastian Silva
Bruno Peres
73′ Valerio Verre
Gonzalo Villar del Fraile82′
73′ Manolo Gabbiadini
Juan Jesus
81′ Antonio Candreva
Rick Karsdorp69′
85′ Albin Ekdal
Bryan Reynolds
Mehdi Pascal Marcel Léris
Ebrima Darboe82′
73′ Gaston Ramirez
Javier Matías Pastore69′
73′ Keita Baldé Diao
Riccardo Ciervo
Antonino La Gumina

Fabio Quagliarella

Zmarnowany karny Dżeko przekreślił szanse Romy

Najpierw szansę na bramkę miał Velrio Verre, lecz jego uderzenie z centralnej pozycji w polu karnym minęło prawy słupek bramki Romy. Chwilę później dobrze interweniował Daniel Fuzato, a w końcu piłkę do bramki gości wpakował Adrien Silva na 1-0.

Sampdoria podwyższyła w drugiej połowie za sprawą Jakuba Jankto na 2-0, ku rozpaczy Romy. Rzymski zespół wciąż nie jest pewny miejsca, gwarantującego mu udział w następnej edycji rozgrywek europejskich pucharów.

W 71. minucie nadzieje Romy mogły jeszcze odżyć, gdyby Edin Dżeko wykorzystał rzut karny. Jego intencje odczytał jednak bramkarz i kosztowna porażka faworyta stała się faktem.