Reklama

Reklama

  • 1 .Inter Mediolan (53 pkt.)
  • 2 .AC Milan (49 pkt.)
  • 3 .Juventus Turyn (45 pkt.)
  • 4 .AS Roma (44 pkt.)
  • 5 .Atalanta Bergamo (43 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Serie A. Kosmiczne statystyki Piątka od przejścia do Milanu

Krzysztof Piątek zachwyca swoją grą nie tylko kibiców AC Milan, ale cały piłkarski świat. Jak można wyczytać z oficjalnych statystyk Serie A od przejścia do AC Milan Piątek, by zdobyć gola potrzebuje średnio zaledwie... 18 kontaktów z piłką!

Statystyki Krzysztofa Piątka od początku jego przygody we Włoszech są niebywałe. Najpierw seryjnie trafiał w sparingach dla Genoi, a później świetną dyspozycję strzelecką przełożył na ligę. W każdym z pierwszym ośmiu meczów trafił do bramki, a przez pół roku w Genoi zgromadził w końcu 21 oficjalnych spotkań i 19 bramek.

Od początku przygody z Milanem snajper także zachwyca swoją skutecznością. Poza debiutem (20 minut w meczu z Napoli) w każdym z czterech następnych spotkań trafiał do bramki, ogółem gromadząc sześć goli. Mediolan w błyskawicznym tempie ogarnęła "Piątkomania".

Reklama

Z 17. bramkami w lidze Piątek jest wiceliderem klasyfikacji strzelców, w której ustępuje jedynie Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn. To jednak Polak może pochwalić się lepszą skutecznością strzałów. Co czwarte uderzenie 23-letniego snajpera wpada do siatki, a blisko 40 proc. celnych strzałów Piątka kończy się golem!

Jeszcze lepiej prezentuje się statystyka strzałów od kiedy napastnik dołączył do Milanu. Według oficjalnych danych Serie A Piątek oddał dziewięć strzałów na bramkę, z których tylko trzy nie zakończyły się golem!

Kosmiczne dane można wyczytać także, gdy przyjrzymy się, ile kontaktów z piłką potrzebuje Piątek, by wpisać się na listę strzelców. Dla przykładu, w ostatnim meczu z Atalantą były napastnik Cracovii był przy piłce 22 razy, co wystarczyło mu, by dwukrotnie trafić do bramki rywala.

Ogółem w pięciu dotychczasowych meczach Piątek zaliczył 109 kontaktów z piłką, z czego wynika, że do zdobycia jednego gola potrzebuje średnio zaledwie 18 kontaktów z piłką! A statystyka ta byłaby jeszcze lepsza, gdyby odliczyć debiutancki występ z Napoli i brać pod uwagę jedynie mecze, które Piątek rozpoczął w wyjściowej jedenastce.

Z danych dostępnych na oficjalnej stronie Serie A można też wyliczyć, że od czasu przyjścia do Milanu Piątek zdobywa gola średnio co 54,5 min. Takiego tempa zdobywania bramek nie ma żaden inny piłkarz na świecie.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje