• 6 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 7 .AC Milan (36 pkt.)
  • 8 .Verona FC (35 pkt.)

Serie A. Klęski zespołów Skorupskiego i Stępińskiego

Łukasz Skorupski w bramce Bologna FC mógł tylko załamać ręce, gdy jego zespół przegrywał 0-3 po... dziewięciu minutach wyjazdowego meczu z Atalantą Bergamo na koniec 30. kolejki włoskiej Serie A. Zakończyło się na wygranej gospodarzy 4-1.

W ekipie Atalanty na ławce rezerwowych usiadł reprezentant Polski Arkadiusz Reca. W bramce gości stanął Skorupski, ale przeżył koszmarny wieczór, choć nie zawinił przy bramkach dla gospodarzy.

Już w trzeciej minucie polskiego bramkarza pokonał Josip Iliczić pięknym strzałem w okienko z 20 metrów. Dwie minuty później ten sam piłkarz popisał się równie efektowną bramką, gdy huknął z pola karnego w górny róg, a odbita od słupka piłka wpadła do siatki.

W dziewiątej minucie Hans Hateboer po prostopadłym podaniu umieścił piłkę w rogu bramki Skorupskiego precyzyjnym płaskim strzałem z kilku metrów.

Po kwadransie Atalanta prowadziła już 4-0. Duvan Zapata zakręcił w polu karnym Giancarlo Gonzalezem i po jego nodze trafił do siatki zespołu z Bolonii.

W 54. minucie wreszcie zespół Skorupskiego pokusił się o bramkę i to wyjątkowej urody. Riccardo Orsolini pokonał Pierluigi Golliniego fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego spod... linii bocznej. To jednak wszystko, na co było stać w tym meczu gości.

Piąta w tabeli Atalanta traci już tylko punkt do czwartego Milanu Krzysztofa Piątka. Walka o miejsce w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie rozgorzała na dobre. Bologna jest w strefie spadkowej, ale traci tylko punkt do bezpiecznej strefy.

R. Orsolini 54'

W rozegranym wcześniej spotkaniu US Sassuolo rozgromiło 4-0 zamykające tabelę Chievo Werona z Mariuszem Stępińskim w składzie. Polak rozegrał cały mecz, a jego zespół nieuchronnie zmierza do drugiej ligi.

Dwie bramki już w pierwszej połowie zdobył Merih Demiral. Kolejne gole po przerwie dołożyli Manuel Locatelli i Domenico Berardi.

Sassuolo plasuje się w środku stawki. Ostatnie w tabeli Chievo traci już 17 punktów do bezpiecznego miejsca.

2019-04-04 19:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 9193 | Arbiter: L. Maggioni