• 6 .Bologna FC 1909 (7 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (6 pkt.)
  • 8 .Torino FC (6 pkt.)

Serie A. Klęska zespołu Łukasza Skorupskiego

W niedzielę doszło do "polskiego" meczu w ramach 21. kolejki Serie A. Bologna FC, której barw broni Łukasz Skorupski, zmierzyła się u siebie z Frosinone Calcio Bartosza Salamona. Goście wygrali wysoko 4-0 (2-0).

Skorupski i Salamon wybiegli w podstawowych składach swoich drużyn.

Mecz zaczął się fatalnie dla gospodarzy. Już w 13. minucie z boiska wyleciał Federico Mattiello. Frosinone szybko wykorzystało grę z przewagą jednego zawodnika. Skorupski po raz pierwszy wyciągał piłkę z siatki w 18. minucie. Polskiego bramkarza do kapitulacji zmusił Paolo Ghiglione. Trzy minuty później było 2-0 dla gości. Tym razem sposób na Skorupskiego znalazł Camillo Ciano. Zadowoleni z bezpiecznego prowadzenia piłkarze Frosinone spuścili z tonu, ale kontrolowali wydarzenia na boisku.

Na początku drugiej połowy Andrea Pinamonti podwyższył na 3-0. Efektowne zwycięstwo gości przypieczętował kwadrans przed końcem Ciano, który zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Skorupski i Salamon rozegrali całe spotkanie. 27-letni obrońca w 32. minucie zobaczył żółtą kartkę.

Niesamowity przebieg miało spotkanie Atalanty Bergamo z AS Roma. Rzymianie prowadzili 3-0 po dwóch golach Edina Dżeko i jednym trafieniu Stephana El Shaarawy'ego. Wydawało się, że Roma zainkasuje komplet punktów. Tymczasem Atalanta uratowała remis dzięki bramkom Timothy'ego Castagne, Rafael Toloia i Duvana Zapaty.