• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Serie A. Karol Linetty zadebiutował w Torino

Pozyskany latem z Sampdorii Genua Karol Linetty zadebiutował w sobotę w barwach Torino w przegranym 0-1 spotkaniu z Fiorentiną inaugurującym sezon 2020/21 włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

25-letni Linetty w Sampdorii występował przez cztery sezony i był jej podstawowym zawodnikiem. Latem zdecydował się na transfer do Torino.

W sobotę zagrał od pierwszej do 88. minuty, w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Bramki gości, dla których jedynego gola w 78. minucie uzyskał Gaetano Castrovilli, bronił Bartłomiej Drągowski.

Obaj ci piłkarze znaleźli się w kadrze selekcjonera Jerzego Brzęczka na październikowe mecze reprezentacji Polski - towarzyski z Finlandią i Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną w Lidze Narodów.