Reklama

Reklama

Serie A. Kamil Glik i Karol Linetty na celowniku Torino

Już w przyszłym sezonie Kamil Glik i Karol Linetty mogą dzielić szatnię nie tylko podczas zgrupowań reprezentacji Polski, ale i w klubie. O ich zakontraktowanie zabiega bowiem włoskie Torino.

Glik występował już w barwach turyńskiej drużyny w latach 2011-16. Podczas tych pięciu lat zaskarbił sobie ogromną sympatię trybun, stając się bohaterem stadionowych pieśni, a także został kapitanem drużyny.

W 2016 roku przeniósł się do AS Monaco, które wykupiło go za 11 mln euro. Teraz - jak donosi portal Calciomercato.com - klub z Księstwa jest w stanie sprzedać reprezentanta Polski.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do przedwczesnego zakończenia sezonu Ligue 1, co w znaczący sposób odbije się na finansach wszystkich drużyn.

Reklama

Monaco musi szukać oszczędności. Na liście płac klubu znajduje się ok 60 zarejestrowanych piłkarzy. Niektórzy z nich już latem powrócą z wypożyczeń. Dopływ sporej gotówki miałby zapewnić właśnie transfer Glika do Torino.

Calciomercato informuje, że także Linetty znalazł się w orbicie zainteresowań Torino, które w przeszłości walczyło już o jego zakontraktowanie.

Przypomnijmy, że zawodnikiem innego turyńskiego klubu - Juventusu - jest Wojciech Szczęsny. Jeśli Glik i Linetty trafią do Torino, derbowa rywalizacja będzie fascynowała nie tylko włoskich, ale i polskich fanów.

TB

Serie A - wyniki, terminarz, tabela

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL