• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A: Juventus Turyn - Torino FC 4-1. Juve triumfuje w derbach!

Derby Turynu zakończyły się bez większych niespodzianek. Juventus pokonał Torino 4-1, a podopieczni Maurizio Sarriego pierwszy raz trafili do siatki tuż po rozpoczęciu gry. Spotkanie było wyjątkowe dla Gianluigiego Buffona i Cristiano Ronaldo. Włoch pobił rekord Serie A, a CR7 wreszcie zdobył gola bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego.

Derby della Mole to jedne z najstarszych spotkań derbowych na Półwyspie Apenińskim. Zdarzały się w historii calcio momenty, w których mecze pomiędzy Juventusem a Torino miały nie tylko symboliczne znacznie dla mieszkańców stolicy Piemontu - ale również decydowały o losach scudetto.

Ostatnio dominacja "Starej Damy" jest jednak niezaprzeczalna i gracze "Granaty" czekają na wygraną od 2015 roku. Wówczas 26 kwietnia Torino wygrało z "Juve" 2-1, a dostępu do bramki drużyny dzisiejszych gości bronił między innymi Kamil Glik.

Gracze Juventusu szybko potwierdzili, że Derby della Mole to jedne z najmniej wyrównanych starć derbowych w całej Italii. Już w 3. minucie Juan Cuadrado zagrał do Paulo Dybali, a Argentyńczyk znakomicie zachował się w polu karnym. Udało mu się ograć kilku rywali i po chwili piłka zatrzepotała się w siatce.

"Stara Dama" zdecydowanie złapała wiatr w żagle i po chwili bliski zdobycia gola był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk huknął zza pola karnego, a dobrą interwencją popisał Salvatore Sirigu.

Byłemu zawodnikowi Realu Madryt nie udało się zdobyć bramki, jednak w 29. minucie asystował przy golu Cuadrado. Kolumbijczyk wpadł w pole karne i oddał precyzyjny strzał w dalszy róg bramki, tuż obok interweniującego bramkarza Torino.

Salvatore Sirigu
26′ Leonardo Bonucci
Gleison Bremer Silva Nascimento84′
Danilo
Lorenzo De Silvestri80′
45′ Matthijs de Ligt
Armando Izzo58′
Rodrigo Bentancur
Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina60′ 84′
 29′ Juan Cuadrado
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
39′ 49′ Miralem Pjanić
Saša Lukić
Adrien Rabiot
Soualiho Meïté
55′ Federico Bernardeschi
Andrea Belotti  45′ (k.)
 3′ 70′ 80′ Paulo Dybala
Simone Verdi67′
 61′ Cristiano Ronaldo
Lévy Koffi Djidji84′ 87′ (samob.)
55′ . Douglas Costa
Emin Ghazoini
49′ Blaise Matuidi
Nicolas Nkoulou
Simone Muratore
Wilfried Stephane Singo
Aaron Ramsey
Michel Ndary Adopo
80′ Gonzalo Higuain
Simone Edera80′
Marco Olivieri
Tomás Eduardo Rincón Hernández

Vincenzo Millico67′

Simone Zaza

Piłkarze Moreno Longo zdołali odpowiedzieć dopiero w samej końcówce pierwszej części gry. Matthijs de Ligt zatrzymał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia początkowo nie był przekonany czy podyktować "jedenastkę", jednak utwierdził się w decyzji po interwencji systemu VAR, a środkowy obrońca "Starej Damy" został ukarany żółtą kartką.