Reklama

Reklama

Serie A. Juventus Turyn - SSC Napoli. Mecz się nie odbył, piłkarze Juve czekali na rywali

Nie odbył się mecz Juventusu Turyn z SSC Napoli w trzeciej kolejce Serie A. Piłkarze z Kampanii nie pojawili się na stadionie, jako powód podając zalecenia regionalnej służby zdrowia. W ekipie Napoli u dwóch piłkarzy wyszły pozytywne wyniki badania na koronawirusa.

Tę dwójkę tworzyli - Piotr Zieliński i Eljif Elmas. Cała drużyna miała znaleźć się w izolacji, a lokalna służba zdrowia zakazać Napoli podróży do Piemontu.

Władze Serie A miały w tej kwestii inne zdanie. "Nawet jeśli w drużynie są przypadki graczy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, protokół zawiera zasady, które pozwalają na rozgrywanie meczów z udziałem wszystkich piłkarzy, którzy uzyskali negatywny wynik testów" - czytamy w oświadczeniu.

Tak więc piłkarze Juventusu czekali na przyjazd rywali przez 45 minut na Allianz Stadium. Jest kilka możliwych scenariuszy na rozwiązanie tej sytuacji. Jednym z nich jest walkower dla "Starej Damy", innym jednak przełożenie spotkania. Jakieś decyzje mają zostać podjęte we wtorek.

Reklama

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Reklama

Reklama

Reklama