• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Serie A: Juventus Turyn - Genoa CFC 1893 2-1. Szczęsny na ławce rezerwowych

Juventus wyszarpał zwycięstwo w spotkaniu z Genoą. Podopieczni Maurizio Sarriego wygrali 2-1, choć drugą bramkę udało im się zdobyć dopiero w samej końcówce. Mecz dla obu drużyn był bardzo ciężki i sędzia musiał pokazać dwie czerwone kartki.

Thiago Motta w poprzedniej kolejce zadebiutował jako trener Genoi. "Rossoblu" udało się wygrać, choć poprzeczka w pierwszym spotkaniu nie była postawiona zbyt wysoko. Genoa pokonała Brescię 3-1, a Motta mógł być podwójnie dumny, ponieważ od razu zapisał się na kartach historii Serie A. Każdy z zawodników, których wpuścił na boisko z ławki rezerwowych zdobył po jednej bramce.

Juventus po remisie z Lecce nie mógł sobie pozwolić na kolejną wpadkę. Wprawdzie Napoli zgubiło punkty w meczu z Atalantą, to Inter spełni plan minimum i po męczarniach pokonał w derbach LombardiI Brescię.

Gospodarze szybko zyskali optyczną przewagę i już w 17. minucie Paulo Dybala oddał groźny strzał z dystansu, jednak dobrze interweniował bramkarz Genoi - Ionut Radu. Była to odpowiedź na próbę Andrei Pinamontiego, który chwilę wcześniej sprawdził refleks Gianluigiego Buffona.

Obie drużyny stwarzały sobie obiecujące sytuacje, jednak więcej z gry mieli zawodnicy Juventusu. W 33. i 34. minucie z bardzo dobrej strony ponownie pokazał się Radu. Najpierw poradził sobie z strzałem Cristiano Ronaldo z dystansu, a potem pewnie interweniował po uderzeniu Dybali.

Gospodarzom udało się trafić do bramki dopiero w 36. minucie spotkania. Z rzutu rożnego świetnie zacentrował Rodrigo Bentancur, a dośrodkowanie wykończył Leonardo Bonucci. Obrońca jest stałym wyborem Maurizio Sarriego w tym sezonie i odpłacił się szkoleniowcowi bramką.

Genoa nie zamierzała jednak się poddać i tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Christian Kouame skorzystał z fatalnego błędu Alexa Sandro. Brazylijczyk pomylił się przy kierunku podaniu, piłkę przyjął napastnik Genoi i strzałem z dystansu pokonał Buffona.

Serie A - wyniki, terminarze, strzelcy

Druga połowa nie najlepiej rozpoczęła się dla podopiecznych Motty. Francesco Cassata został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko już w 55. minucie. Od tego momentu Juventus zaczął zdecydowanie przeważać, jednak w grze drużyny z Turynu zdecydowanie brakowało konkretów.

Radu z każdą kolejną minutą wyrastał na bohatera spotkania, broniąc nawałnicę strzałów Dybali i Ronaldo. Portugalczyk w 73. minucie stanął przed bardzo dobrą sytuacją, jednak nie trafił do siatki z ostrego kąta, po czym wściekły uderzał ręką w murawę.

Juventus sytuację pod koniec spotkania utrudnił Adrien Rabiot. Francuz pojawił się na boisku w 61. minucie spotkania i po niespełna 20 minutach gry musiał je opuścić. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę i obie drużyny grały w dziesięciu.

"Stara Dama" atakowała do samego końca i w ostatniej minucie spotkania Ronaldo trafił do siatki, jednak bramka została anulowana po interwencji wozu VAR. Portugalczyk nie odpuszczał i po chwili został sfaulowany w polu karnym.

Ronaldo sam podszedł do "jedenastki" i trafił do siatki, choć Radu wyczuł jego intencję. Juventusowi ostatecznie udało się wygrać. Wojciech Szczęsny w imię już tradycyjnej rotacji na bramce, spędził całe spotkania na ławce rezerwowych.

Paolo Ghiglione
 36′ 89′ Leonardo Bonucci
Cristian Gabriel Romero
38′ Daniele Rugani
Peter Svarrer Ankersen
28′ Rodrigo Bentancur
Cristian Zapata
Juan Cuadrado
Kevin Andrés Agudelo Ardila84′
61′ Sami Khedira
Francesco Cassata4′ 51′
61′ Blaise Matuidi
Lasse Schoene
Paulo Dybala
Christian Kouamé  40′ 81′
 90′ (k.) Cristiano Ronaldo
Andrea Pinamonti
79′ Federico Bernardeschi
Filip Jagiełło
79′ . Douglas Costa
Ivan Radovanović84′
61′ 76′ 87′ Adrien Rabiot