• 5 .Inter Mediolan (15 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Serie A. Juventus Turyn - Cagliari Calcio 2-0 w 8. kolejce. Cały mecz Sebastiana Walukiewicza

Sebastian Walukiewicz nie dał rady sprostać Cristiano Ronaldo, który zdobył dwie bramki i zapewnił Juventusowi zwycięstwo nad Cagliari w 8. kolejce Serie A. Mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.

Cristiano Ronaldo 38',42'

Tym razem trener Andrea Pirlo postanowił dać szansę Gianluigiemu Buffonowi. Włoch nie miał jednak dużo pracy.

Szczęsny nie grał, ale wystąpił Walukiewicz. Zagrał dobrze, nie zdołał jednak uchronić zespołu przed huraganem o nazwie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył dwie bramki, dzięki czemu Juventus wygrał.

Oba gole Ronaldo strzelił przed przerwą. W 38. minucie po ładnej akcji i zejściu z lewej strony do środka precyzyjnie uderzył. Drugi raz trafił cztery minuty później, kiedy dobrze znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym.

W drugiej połowie mogło zrobić się ciekawie, bo piłka wpadła do bramki "Starej Damy". W 69. minucie umieścił ją tam Ragnar Klavan, ale był na spalonym i po interwencji VAR-u gol nie został uznany.

Ragnar Klavan70′
53′ 86′ Danilo
Marko Rog
85′ Dejan Kulusevski
Gabriele Zappa
54′ 85′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Adam Ounas81′
Federico Bernardeschi
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
33′ 69′ Adrien Rabiot
Răzvan Gabriel Marin71′
69′ Alvaro Morata
Alessandro Tripaldelli35′ 46′
 38′, 42′ Cristiano Ronaldo
Giovanni Pablo Simeone80′
Carlo Pinsoglio
Simone Aresti
Wojciech Szczęsny
Guglielmo Vicario
86′ . Alex Sandro
Andrea Carboni70′
Alessandro Di Pardo
Fabrizio Caligara71′
Gianluca Frabotta
Christian Gabriel Oliva Giménez81′
85′ Rodrigo Bentancur