Reklama

Reklama

Serie A. Julian Nagelsmann może zostać trenerem AC Milan

Ralf Rangnick i Julian Nagelsmann odmienią AC Milan? Taką wizję przedstawiła dziś "La Gazzetta dello Sport". Włoskie media twierdzą, że ekipa z Mediolanu może stać się "niemiecka", aby zmienić kierunek rozwoju klubu.

Według doniesień "La Gazzetta dello Sport" nie jest to nierealna wizja. Włoskie media już od jakiegoś czasu donoszą, że Ralf Rangnick mógłby zostać dyrektorem sportowym klubu z Mediolanu i jedną z jego pierwszych decyzji miałoby być zatrudnienie Juliana Nagelsmanna.

Mediolański dziennik określił, że klub może zmierzać w kierunku "niemieckiego Milanu". Zarządzający drużyną fundusz Elliott dąży do stworzenia samofinansującego się projektu, opartego na młodych zawodnikach i w tym miałby pomóc duet Rangnick - Nagelsmann. 

Reklama

Niemiec jako szkoleniowiec Milanu miałby wprowadzić do zespołu więcej zaangażowania i gry piłką.

Jak sam określa się Nagelsmann, inspiruje go Thomas Tuchel (trener PSG) i bardzo docenia pracę Jospea Guardioli (trener Manchesteru City). 

Wcześniejsze medialne doniesienia mówiły, że to właśnie Rangnick miałby objąć posadę trenera. Takiemu obrotowi spraw sprzeciwił się jednak Paulo Maldini, który stwierdził, że były szkoleniowiec RB Lipsk chciał od razu wprowadzić zbyt dużo zmian w strukturę kierowniczą klubu.

- Nigdy z nim nie rozmawiałem, nie wiem na czym opiera swoje doświadczenia, ale od samego początku chciał przejąć obszary zarządzania, które znajdują się teraz w rękach profesjonalistów. Mam dla niego radę: zanim nauczy się włoskiego, niech okaże trochę szacunku - grzmiał Włoch. 

Być może wyżej opisany scenariusz rozwiązałby ewentualny spór kompetencyjny. Obecnie trenerem Milanu jest Stefano Pioli, który według "La Gazzetta" może już za niedługo pożegnać się z posadą trenera. 

Do tej pory "Rossoneri" zdobyli 36 punktów, co daje im 7. lokatę w tabeli Serie A. 

Zobacz więcej doniesień o Serie A

PA

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama