• 5 .Juventus Turyn (34 pkt.)
  • 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Serie A: Inter Mediolan - SPAL 2013 2-1. Polscy defensorzy nie zatrzymali Interu

Zmiana na fotelu lidera Serie A! Inter Mediolan wykorzystał remis Juventusu i wskoczył na pierwsze miejsce. Podopieczni Antonio Conte pokonali SPAL 2-1, po bardzo dobrym meczu Lautaro Martineza.

Rozpędzony Inter Mediolan po zwycięstwie w rozgrywkach Ligi Mistrzów, liczył na kolejny sukces tym razem w Serie A. Wygrana w meczu z Parmą - w kontekście remisu Juventusu - miała o wiele większą wagę. Podopieczni Antonio Conte stanęlii bowiem przed szansą, aby wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli i wyprzedzić rywala z Turynu o jeden punkt.

Dla włoskiego trenera byłby to również ważny sukces z innego powodu. Jak wyliczają dziennikarze "La Gazzetty dello Sport" byłoby to 12 zwycięstwo w 14 ligowym meczu i ustanowiłby on nowy klubowy rekord. Obecnie należy on do Aldo Olivieriego, który wygrał 11 razy w pierwszych 13 spotkaniach (i oczywiście został już wyrównany przez Conte).

Gospodarze niesieni żywiołowym dopingiem kibiców licznie zgromadzonych na Stadio Giuseppe Meazza od samego początku przeszli do ofensywy i już w 16. minucie spotkania zdobyli bramkę. Naciskany Mirko Valdifiori niepewnie zachował się w środkowej strefie boiska i zagrał do Lautaro Martineza. Argentyńczyk popędził środkową strefą boiska i oddał bardzo precyzyjny strzał po ziemi. Pędząca futbolówka przeszła między nogami interweniującego Igora i wpadła idealnie w prawy róg bramki strzeżonej przez Etrita Berishę. "Nerazzurri" mieli mecz pod kontrolą, choć gracze SPAL również próbowali atakować.

O wiele konkretniejsi w grze byli jednak zawodnicy Interu. W 34. minucie bliski zdobycia drugiej bramki był Martniez. Napastnik drużyny z Lombardii nie dał rady umieścić piłki w siatce po wybiciu Berishy. Popularny "Il Toro" był jednak w gazie i już po chwili udało mu się zdobyć drugą bramkę.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Akcję rozpoczął Romelu Lukaku, który bardzo przytomnie zagrał do Antonio Candrevy. Pomocnik Interu bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, a do piłki najwyżej wyskoczył Martinez i strzałem głową umieścił ją w siatce. Jednym z największych sukcesów Conte jest bez cienia wątpliwości stopniowa odbudowa formy włoskiego skrzydłowego.

Inter przeważał w pierwszej połowie, jednak drugą część gry lepiej rozpoczęli zawodnicy gości. Mattia Valoti otrzymał podanie od Thiago Cionka, wbiegł w pole karne, ograł Milana Szkriniara i trafił do bramki, trafiając idealnie pomiędzy nogami interweniującego Stefana de Vrija.

Zawodnicy z Mediolanu spróbowali odpowiedzieć już po chwili. Marcelo Brozović oddał groźny strzał z dystansu, który minimalnie minął celu. Inter zaczynał ponownie przeważać i w 56. minucie Martniez był bardzo bliski trafienia do bramki po raz trzeci. Lukaku posłał piłkę w pole karne, argentyński napastnik oddał strzał głową, który świetnie obronił Berisha.

Kolejna bramka dla piłkarzy Conte wisiała w powietrzu. Chwilę potem znowu dał o sobie znać duet "LuLa" (określenie włoskich mediów na współpracę Lukaku z Martinezem). Argentyńczyk stanął przed kolejną szansą na zdobycie bramki, jednak dryblował nieco za długo i ułatwił zadanie bramkarzowi SPAL.

Wygrana oznacza, że Inter wskoczył na pierwsze miejsce tabeli Serie A. Drużyna trenra Conte jest poważnym kandydatem w tytule o scudetto i walka z Juventusem zapowiada się pasjonująco.

PA

14. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 61221 | Arbiter: M. Irrati
Etrit Berisha
59′ Danilo D'Ambrosio
Jasmin Kurtić
79′ Antonio Candreva
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato42′
79′ Roberto Gagliardini
Mattia Valoti  50′
76′ Valentino Lazaro
Alessandro Murgia90′
Matias Vecino
Arkadiusz Reca
Romelu Lukaku
Mirko Valdifiori57′ 70′
 16′, 41′ Lautaro Javier Martínez
Dias da Silva Felipe
76′ Cristiano Biraghi