• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Inter Mediolan - Fiorentina 4-3 w 2. kolejce

Inter Mediolan pokonał 4-3 Fiorentinę w 2. kolejce Serie A. Cały mecz w zespole pokonanych rozegrał w bramce Bartłomiej Drągowski.

2. kolejka Włochy - Serie A
2020-09-26 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Arbiter: Giampaolo Calvarese
F. Chiesa 63'

Dla mediolańczyków była to ligowa inauguracja. Przedsezonowe sparingi - wygrane z Lugano (5-0) i Pisą (7-0) - wyraźnie uśpiły czujność podopiecznych Antonio Conte. Długo wydawało się, że premiera okaże się dla nich falstartem.

Goście objęli prowadzenie już w 3. minucie za sprawą trafienia Christiana Kouame, byłego zawodnika Interu. Nerazzuri tuż przed przerwą zdołali wprawdzie wyrównać - gol Lautaro Martineza - ale po zmianie stron do siatki aż trzykrotnie piłkę kierowali gracze "Violi".

Niewiele pomogło gospodarzom samobójcze trafienie Federico Ceccheriniego. Na przestrzeni ledwie sześciu minut na listę strzelców wpisali się Gaetano Castrovilli i Federico Chiesa, dając ekipie z Florencji prowadzenie 3-2. W obu akcjach w niezawodnego asystenta wcielił się Franck Ribery.

Reakcja Conte? Między 64. a 78. minutą dokonał aż pięciu zmian!

Ekipa z Mediolanu stwarzała sobie groźne sytuacje, ale na potęgę pudłował Romelu Lukaku. Najbardziej zawiódł w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Drągowskim. Kiedy wydawało się, że musi paść gol, czarnoskóry napastnik posłał futbolówkę obok słupka. Celu dopiął dopiero na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Zaraz potem decydujący cios zadał Danilo D’Ambrosio, odwracając ostatecznie losy konfrontacji.

Fiorentina tym samym nie przełamała fatalnej passy w potyczkach z Interem. Nie wygrała z nim siedmiu ostatnich spotkań. Po dwóch kolejkach - na inaugurację zmagań pokonała 1-0 Torino - legitymuje się trzema punktami.

Bartłomiej Drągowski
 89′ Danilo D'Ambrosio
Nikola Milenković
Aleksandar Kolarov
Martin Caceres
Alessandro Bastoni
Federico Ceccherini 52′ (samob.) 32′
6′ 75′ Nicolò Barella
Giacomo Bonaventura61′
64′ Ashley Young
Federico Chiesa  63′ 68′
74′ Marcelo Brozović
Cristiano Biraghi
78′ Ivan Periszić
Gaetano Castrovilli  57′
64′ Christian Eriksen
Sofyan Amrabat
 87′ Romelu Lukaku
Christian Kouamé  3′ 61′
 45′ Lautaro Javier Martínez
Franck Ribery83′
Ionuț Andrei Radu
Pietro Terracciano
Dalbert Henrique Chagas Estevão
Christian Dalle Mura
64′ Achraf Hakimi Mouh
Joseph Alfred Duncan
75′ Radja Nainggolan