• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A: Inter Mediolan - Bologna FC 1-2. Łukasz Skorupski obronił rzut karny!

Szalony mecz w Mediolanie! Bologna rzutem na taśmę pokonała Inter Mediolan 2-1. Cały mecz rozegrał Łukasz Skorupski, któremu udało się obronić rzut karny. Obie drużyny nie zdołały dokończyć spotkania w jedenastu. Czerwonymi kartkami zostali ukarani Roberto Soriano i Alessandro Bastoni.

Spotkanie w lepszym stylu rozpoczęli zawodnicy Interu Mediolan. W 20. minucie meczu Ashley Young wrzucił piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Lautaro Martinez i zdołał oddać strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka i wróciła na boisko.

Dopadł do niej Romelu Lukaku i intuicyjnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Dla reprezentanta Belgii było to 20. gol w barwach Interu Mediolan. Oznacza to, że dołączył on do prestiżowego grona piłkarzy Interu, którzy zdobyli przynamniej 20 trafień w pierwszym sezonie gry dla "Nerazzurrich".

Jako pierwszy dokonał tego legendarny Giuseppe Meazza, potem taki sam wynik osiągnął Stefano Nyers, a 1998 roku udało się to Ronaldo.

Podopieczni Antonio Conte nie zdołali zamienić swojej przewagi na kolejnego gola i w 34. minucie groźnie odpowiedzieli gracze Bologni. Riccardo Orsolini otrzymał dobre podanie, popędził w stronę bramki, jednak na posterunku stanął Samir Handanovicz i zatrzymał piłkę po uderzeniu włoskiego pomocnika.

Zawodnicy Sinisy Mihajlovicia kontynuowali swoje ataki również na początku drugich 45 minut. Chwilę po gwizdku sędziego Musa Barrow pobiegł w kierunku bramki Interu, zszedł do środka i oddał bardzo groźny strzał. Pędząca futbolówka minimalnie chybiła i trafiła w słupek.

"Rossoblu" zaczęli zdobywać optyczną przewagę, a Roberto Soriano postanowił... otrzymać czerwoną kartkę po bezpotrzebnych dyskusjach z arbitrem. Bolgona była osłabiona, co teoretycznie powinni wykorzystać gracze Interu.

Łukasz Skorupski
41′ 77′ Alessandro Bastoni
Larangera Danilo15′
90′ Danilo D'Ambrosio
Stefano Denswil
Stefan de Vrij
Mitchell Dijks
85′ Ashley Young
Takehiro Tomiyasu65′
88′ Marcelo Brozović
Jerdy Schouten
Antonio Candreva
Nicolás Martín Domínguez88′
75′ Christian Eriksen
Roberto Soriano57′
88′ Roberto Gagliardini
Riccardo Orsolini65′
 22′ Romelu Lukaku
Musa Barrow  80′ 85′
62′ (k.) 85′ Lautaro Javier Martínez
Mattia Bani65′
85′ Cristiano Biraghi
Ladislav Krejczi
88′ Borja Valero
Mattias Svanberg85′
88′ Matias Vecino
Gianmarco Cangiano
85′ Sebastiano Esposito
Rodrigo Palacio65′ 78′
75′ Alexis Sanchez

"Nerazzurri" mają jednak cykliczny problem - jak mówią włoscy komentatorzy - z "zabiciem spotkania". W 61. minucie Mitchell Dijks podciął we własnym polu karnym Antonio Candrevę, a sędzia bez wątpliwości wskazał na "jedenastkę".

Kliknij, aby zobaczyć jak Łukasz Skorupski obronił rzut karny!

Dowiedz się więcej na temat: Serie A | Bologna FC | Inter Mediolan | Łukasz Skorupski