• 6 .Lazio Rzym (11 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (11 pkt.)
  • 8 .Empoli FC (9 pkt.)

Serie A: Inter gromi Sassuolo, zwycięstwa Romy i Juventusu

Efektowne zwycięstwo odniósł Inter Mediolan w 2. kolejce Serie A. Podopieczni Waltera Mazzariego rozbili Sassuolo 7-0. W innych meczach zwycięstwa odniosły AS Roma i broniący tytułu mistrza Włoch Juventus.

Już w czwartej minucie meczu Inter - Sassuolo gospodarze wyszli na prowadzenie. Świetne podanie w pole karne otrzymał Mauro Icardi, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Andreą Consiglim. 21-letni Argetyńczyk na raty pokonał bramkarza gości, wyprowadzając mediolańczyków na prowadzenie.

W 21. minucie Mateo Kovaczić wyprzedził obrońców Sassuolo, wpadł w pole karne i uderzył w prawy dolny róg, podwyższając na 2-0.

Dziewięć minut później drugiego gola w tym meczu strzelił Icardi, wykorzystując podanie Hernanesa.

Tuż przed przerwą Dodo z lewej strony pola karnego minął obrońców oraz bramkarza gości i wyłożył piłkę Pablo Osvaldo, który nie miał najmniejszych problemów z wpakowaniem jej do siatki.

W 53. minucie Icardi otrzymał świetne prostopadłe podanie od Kovaczicia i z pierwszej piłki pokonał Consigliego.

W 60. minucie z boiska wyleciał Domenico Berardi, który otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul.

Gości dobił duet Osvaldo - Fredy Guarin. W 72. minucie Włoch wykorzystał podanie Kolumbijczyka, a dwie minuty później piłkarze zamienili się rolami i Guarin ustalił wynik meczu.

W tabeli prowadzą AS Roma i Juventus Turyn. Obie drużyny po dwóch kolejkach mają sześć punktów i stosunek bramkowy 3-0. W sobotę rzymianie w tej serii gier pokonali w wyjazdowym meczu Empoli FC 1-0, a "Stara Dama" u siebie pokonała Udinese Calcio 2-0.

Szansę na objęcie posady lidera ma AC Milan, który w pierwszym spotkaniu odniósł zwycięstwo, a w niedzielę wieczorem zagra z Parmą.