Reklama

Reklama

Serie A. Hit Juventus - Napoli zostanie przełożony?

Członek rady Włoskiej Federacji Piłkarskiej Pietro Lo Monaco zdradził na antenie Radia Kiss Kiss, że niedzielny mecz pomiędzy Juventusem i SSC Napoli zostanie przełożony na inny termin. Ma to związek z pozytywnymi wynikami testów na obecność koronawirusa wśród członków obu ekip.

Hitowy mecz trzeciej kolejki Serie A miał rozpocząć się w niedzielę o 20.45 na stadionie w Turynie.

Spotkanie stanęło pod znakiem zapytania. Media donosiły, że lokalne władze zablokowały podróż drużyny SSC Napoli do stolicy Piemontu z powodu koronawirusa, którym zarażeni są: Piotr Zieliński oraz Elif Elmas. Cała ekipa "Azzurrich" miała zostać wysłana na kwarantannę.

Wirusa wykryto także w obozie Juventusu. Tam pozytywny wynik testu otrzymało dwóch członków sztabu szkoleniowego.

Reklama

Mimo to "Stara Dama" opublikowała komunikat, w który poinformowała, że drużyna stawi się na stadionie przed niedzielnym meczem, który powinien odbyć się zgodnie z planem. W niedzielę w klubowych mediach społecznościowych pojawiła się nawet kadra powołana na bój z Napoli, w której znalazł się Wojciech Szczęsny.

Mimo to Pietro Lo Monaco, który był gościem Radia Kiss Kiss, poinformował, że najprawdopodobniej nastąpi zmiana terminu rozgrywania meczu.

- Wszystko zmierza w tym kierunku, by mecz został przełożony na inny termin. Zasada jest jasna - stwierdził na antenie znanej rozgłośni członek rady Włoskiej Federacji Piłkarskiej.

Innego zmiana są jednak władze Serie A, które w specjalnym komunikacie orzekły, że nie ma powodów, dla których należałoby przełożyć spotkanie. Wymieniły także przykłady kilku drużyn, które rozegrały swoje mecze mimo przypadków koronawirusa wśród piłkarzy.

- Nawet jeśli w drużynie są przypadki graczy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, protokół zawiera zasady, które pozwalają na rozgrywanie meczów z udziałem wszystkich piłkarzy, którzy uzyskali negatywny wynik testów - czytamy w oświadczeniu.

TB

Serie A - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL