• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Hellas Werona - Atalanta Bergamo 1-1 w 34. kolejce

Atalanta Bergamo zremisowała na wyjeździe z Hellasem Werona 1-1 w 34. kolejce ekstraklasy piłkarskiej Włoch i pozostała na trzecim miejscu w tabeli. Traci sześć punktów do Juventusu Turyn i ma tyle samo co zajmujący drugą lokatę Inter, który w niedzielę zagra z Romą.

D. Zapata 50'

To pierwsze niepowodzenie Atalanty po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Od wznowienia rozgrywek piłkarze z Bergamo wygrali siedem meczów i zanotowali jeden remis - z Juventusem w Turynie.

W sobotę goście prowadzili od 50. minuty po golu Kolumbijczyka Duvana Zapaty, który wykorzystał błąd jednego z obrońców, dopadł do zgubionej piłki i nie dał szans bramkarzowi Marco Silvestriemu. Dziewięć minut później wyrównał Matteo Pessina. Na ławce rezerwowych gospodarzy spotkanie oglądał Mariusz Stępiński, natomiast kontuzjowany Paweł Dawidowicz był poza kadrą meczową.

Mimo sobotniego potknięcia Atalanta rozgrywa najlepszy sezon w historii klubu. Już w poprzednim zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów i jako debiutant spisuje się w niej powyżej oczekiwań - awansowała do ćwierćfinału. Pod względem liczby bramek zdobytych w Serie A piłkarze z Bergamo nie mają sobie równych. Strzelili już ich 94, a drugi pod tym względem Inter - 72.

W sobotę są jeszcze zaplanowane spotkania Cagliari - Sassuolo oraz AC Milan - Bologna. Hit tej kolejki, mecz Juventusu z czwartym w tabeli Lazio jest zaplanowany na poniedziałek.

Robin Gosens69′
82′ Koray Guenter
Hans Hateboer64′
Amir Rrahmani
José Luis Palomino69′
41′ Sofyan Amrabat
Rafael Tolói85′
73′ Darko Lazović
Rusłan Malinowski78′
 59′ 84′ Matteo Pessina
Alejandro Gomez
Miguel Veloso
Remo Freuler79′
46′ Mattia Zaccagni
Mario Pašalić
73′ Eddy Anthony Salcedo Mora
Duván Esteban Zapata Banguera  50′
Alessandro Berardi
Francesco Rossi
Boris Radunović
Marco Sportiello
73′ Federico Dimarco
Raoul Bellanova
82′ Matteo Lovato
Jacopo Da Riva
46′ Fabio Borini
Marten de Roon79′
73′ Samuel Di Carmine