• 5 .Juventus Turyn (9 pkt.)
  • 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Serie A: Hellas Verona FC - AS Roma 1-3. Polscy zawodnicy nie pojawili się na boisku

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 14. kolejki Serie A Roma pokonała Hellas Werona 3-1. Całe spotkanie z poziomu ławki rezerwowych oglądali Mariusz Stępiński i Paweł Dawidowicz.

AS Roma jeżeli chciała utrzymać kontakt z czołówką to nie mogła sobie pozwolić na porażkę z Hellasem. Beniaminek Serie A sprawuje się jednak w tym sezonie bardzo dobrze i udowadniał, że jest w stanie postawić się również wyżej notowanym drużynom.

Drużyna z Rzymu wprawdzie punktuje dosyć regularnie, jednak zdarzają im się wpadki, jak choćby niedawna porażka z Parmą. Nic dziwnego, że szkoleniowiec rzymian powiedział podczas konferencji prasowej, że jego piłkarze cały czas poznają nowe założenia taktyczne, tak aby "Giallorossi" dominowali swoich rywali.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Sztuka ta w meczu z Hellasem nie udała się pomimo tego, że to goście pierwsi wyszli na prowadzenie. W 17. minucie spotkania Lorenzo Pellegrini zagrał bardzo dobrą piłkę z głębi boiska, którą przyjął Justin Kluivert i strzałem po ziemi pokonał bramkarza.

Gospodarze odpowiedzieli już po chwili. Darko Lazović zagrał do Mattii Zaccagniego, ten popędził w pole karne i zagrał do Davide Faraoniego. Włoch z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Hellas przeważał i podopiecznym Ivana Juricia udało się jeszcze dwa razy trafić do bramki, jednak oba trafienia nie zostały uznane z powodu spalonych Samuel Di Carmine i Lazovicia.

W 44. minucie meczu Koray Guenter sfaulował dobrze ustawionego w polu karnym Edina Dżeko i sędzia bez wątpliwości wskazał na "jedenastkę". Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Diego Perotti i zdobył drugą bramkę dla gości. Włoch pojawił się na boisku w 35. minucie. Zmienił kontuzjowanego Kluiverta.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ gwałtownej zmianie. Obie drużyny miały swoje akcje, jednak zdecydowanie brakowało w nich konkretów. Najgroźniej zrobiło się po strzale Pellegriniego w 57. minucie meczu i próbie Valerio Verre chwilę później. W obu przypadkach dobrze interweniowali bramkarze.

Goście podwyższyli wynik spotkania w samej końcówce meczu. Perotti otrzymał piłkę w polu karnym i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Na futbolówkę nabiegł Henrich Mchitarjan i strzelił trzecią bramkę dla Romy.

PA

14. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-01 20:45 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 17405 | Arbiter: M. Guida
Pau López Sabata
64′ Salvatore Bocchetti
Aleksandar Kolarov
 21′ Marco Davide Faraoni
Gianluca Mancini61′
44′ Koray Guenter
Davide Santon
Amir Rrahmani
Chris Smalling
80′ Mattia Zaccagni
Amadou Diawara70′
87′ Sofyan Amrabat
Lorenzo Pellegrini28′
Darko Lazović
Cengiz Ünder67′
70′ Matteo Pessina
Jordan Veretout
65′ Valerio Verre
Henrich Mchitarjan67′  90′
70′ Miguel Veloso
Diego Perotti35′  45′ (k.)
80′ Giampaolo Pazzini
Mirko Antonucci
65′ Eddy Anthony Salcedo Mora