• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Genoa CFC 1893 - SPAL 2013 2-0 w 32. kolejce

Genoa pokonała SPAL 2-0 w 32. kolejce Serie A i opuściła strefę spadkową. W zespole z Ferrary cały mecz zagrali Thiago Cionek i Arkadiusz Reca. Ten drugi spowodował rzut karny.

L. Schoene 54'

Genoa od początku była wyraźnie lepsza. Naciskała i w 24. minucie objęła prowadzenie. Serię błędów obrońców SPAL wykorzystał Goran Pandew, uderzył precyzyjnie, w "długi" róg i trafił do siatki.

W 37. minucie gospodarze mogli być w jeszcze lepszej sytuacji. W polu karnym Arkadiusz Reca faulował Kevina Bonifaziego i sędzia wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Iago Falque. Uderzył w lewo. W tym samym kierunku rzucił się też bramkarz i obronił strzał.

W 54. minucie Karlo Letica był już bez szans. Genoa znowu miała stały fragment, tym razem rzut wolny. Lasse Schoene precyzyjnie przymierzył i zdobył bramkę.

Do końca meczu przeważała Genoa i pewnie utrzymała prowadzenie. Dzięki temu wyszła ze strefy spadkowej, ale cały czas nie może być pewna  utrzymania.

SPAL z kolei jest na ostatnim miejscu. Ma 19 punktów i powoli może już szykować się do gry w Serie B.

Bryan Dabo70′
67′ 74′ Valon Behrami
Simone Missiroli
60′ Francesco Cassata
Arkadiusz Reca
 54′ Lasse Schoene
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato58′
90′ Andrea Pinamonti
Georgi Tunjov58′
37′ (k.) Falque Silva Iago
Andrea Petagna
 24′ 74′ Goran Pandev
Dias da Silva Felipe
60′ Antonio Barreca
Marco D'Alessandro58′
74′ Lukas Reiff Lerager
Alessandro Murgia
Nicolò Rovella
Lucas Nahuel Castro
90′ Mattia Destro
Mirko Valdifiori58′
Andrea Favilli
Alberto Cerri70′ 76′
74′ Arnaldo Antonio Sanabria Ayala