• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Serie A: Genoa CFC 1893 - Sampdoria Genua 0-1. Asysta Karola Linettego

Sampdoria lepsza w derbach Genui! Po bezbarwnym meczu podopieczni Cesare Prandellego wygrali z Genoą 1-0. "Doria" zdobyła bramkę w samej końcówce meczu. Asystę przy trafieniu zaliczył Karol Linetty.

"Derby della Lanterna" to jedne z najstarszych spotkaniach derbowych na świecie. Sampdoria zmierzyła się z Genoą pierwszy raz w 1902 roku, choć właściwe derby Genui rozpoczęły się w sezonie 1946 - 1947, kiedy doszło do fuzji zespołów Sampierdarenese i Andrea Doria.

Od tego czasu drużyny zmierzyły się ze sobą 98 razy. Więcej zwycięstw na swoim koncie ma "Doria", która wygrała w 38 spotkaniach (Genoa triumfowała 24 razy). Również w ostatnich meczach zdecydowanie przeważała ekipa z niebieskiej części Genui. Gospodarze dzisiejszego spotkania nie pokonali Sampdorii od 2016 roku.

Obecnie historia jest jednak tylko miłym dodatkiem do starcia dwóch mocno dołujących drużyn w Serie A. Sampdoria i Genoa znajdują się w strefie spadkowej, a łączy je także fakt, że obie nie mogą zacząć stale punktować po zmianach na ławkach trenerskich

Na początku meczu o wiele goręcej było na trybunach niż na boisku. Piłkarze nieco leniwie weszli w spotkanie i na pierwszą groźną sytuację musieliśmy poczekać aż do 18. minuty spotkania. Gaston Ramirez popisał się ładną, indywidualną akcją, minął kilku zawodników Genoi, jednak ostatecznie nie udało mu się oddać uderzenia.

Mecz nie był zbyt atrakcyjny. Drużyny częściej faulowały niż skupiały się na piłce, przez co gra była bardzo rwana. Druga połowa również nie obfitowała w zbyt dużą ilość obiecujących sytuacji. Jeden z groźniejszych strzałów oddał w 79. minucie Antonio Sanabria. Paragwajczyk uderzył z rzutu wolnego, jednak piłka ostatecznie nie trafiła celu.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Stadio Luigi Ferraris musieli poczekać aż do 85. minuty meczu. Paolo Ghiglione stracił piłkę niedaleko swojego pola karnego. Futbolówkę przejął Karol Linetty i zagrał do Manolo Gabbiadiniego, który strzałem po ziemi pokonał Ionuta Radu.

O przebiegu meczu bardzo dobrze mówi statystyka fauli. Obie ekipy popełniły przeszło 40 przewinień.

W 66. minucie na boisku pojawił się Filip Jagiełło. Polski zawodnik wprowadził trochę świeżości do bardzo przeciętnej gry "Rossoblu". Całe spotkanie w barwach Sampdorii rozegrał natomiast Linetty.

PA

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

16. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-14 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 30658 | Arbiter: D. Doveri

Omar Colley68′
46′ 88′ Domenico Criscito
Fabio Depaoli
8′ Paolo Ghiglione
Alex Ferrari
82′ Cristian Gabriel Romero
Nicola Murru
22′ Francesco Cassata
Gaston Ramirez53′ 75′
65′ Marko Pajač
Albin Ekdal45′
Ivan Radovanović
Karol Linetty
66′ Lasse Schoene
Julian Chabot
65′ Peter Svarrer Ankersen
Jeison Fabián Murillo Cerón45′
66′ Filip Jagiełło
Vasco Regini
Nicolò Rovella
Mehdi Pascal Marcel Léris
Stefano Sturaro
Gonzalo Maroni
88′ 90′ Denilho Cleonise