Reklama

Reklama

Serie A. Gennaro Gattuso wyrzucił z treningu Hirvinga Lozano

Nie ma już żadnych wątpliwości co do najbliższej przyszłości Hirvinga Lozano. Jego dni w SSC Napoli są policzone. Trener Gennaro Gattuso wyrzucił go z ostatniego treningu.

W ekipie z Neapolu rośnie adrenalina przed środowym finałem Coppa Italia. Włoskie media donoszą, że dzień przed meczem na zajęciach pierwszego zespołu doszło do awantury. Nie zakończyła się ona polubownie.  

Incydent wydarzył się z udziałem Gattuso i Lozano. W efekcie spięcia zajęcia na moment przerwano, a zawodnik został odesłany w trybie nagłym do szatni. Powodem takiej decyzji szkoleniowca był - nie po raz pierwszy - brak zaangażowania ze strony meksykańskiego skrzydłowego.

O sprawie pisze "Corriere dello Sport". Dziennikarze tego tytułu są pewni, że 24-latka zabraknie w kadrze na finał Pucharu Włoch. Po zakończeniu sezonu będzie musiał sobie poszukać innego pracodawcy.

Reklama

Lozano przybył do Neapolu latem zeszłego roku. Długo aklimatyzował się w nowym dla siebie otoczeniu. Nie było to jednak dla niego pierwsze zderzenie z Europą. Wcześniej przez dwa sezony występował z powodzeniem w PSV Eindhoven.

Klub spod Wezuwiusza zapłacił za niego blisko 40 mln euro. Kibice Napoli wierzyli, że bramkostrzelny reprezentant Meksyku szybko stanie się gwiazdą ich zespołu. Tymczasem okazał się totalnym rozczarowaniem. W 28 potyczkach zdobył ledwie trzy gole.

Konflikt zawodnika z obecnym szkoleniowcem narastał od dobrych kilku tygodni. Wygląda na to, że właśnie doczekał się kulminacji. Wściekły jest również boss klubu, Aurelio de Laurentiis. Chodzi bowiem o piłkarza, który na liście najdroższych transferów Napoli okupuje drugie miejsce.

Milion euro więcej trzeba było zapłacić tylko za Gonzalo Higuaina.  

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL