• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Serie A. Gattuso ukarał dwóch zawodników Napoli

Gennaro Gattuso trzyma wysoki poziom dyscypliny w SSC Napoli. Przed minioną kolejką Serie A ukarał dwóch piłkarzy za brak zaangażowania na treningu. A potem, by sankcje były dolegliwe, zabrał ich na mecz.

Gniew krewkiego szkoleniowca odczuli na własnej skórze Mario Rui i Faouzi Ghoulam. Obaj znaleźli się w kadrze na wyjazdową potyczkę z Bologną. Potem jednak zasiedli na trybunach.

- Dzień wcześniej uprawiali na treningu jogging, zamiast biegać. Dlaczego zabrałem ich na mecz? Oglądanie tego spotkania w domu z kanapy byłoby dla nich zbyt wygodne - wyjaśnił Gattuso w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Konfrontacja z Bologną zakończyła się zwycięstwem Napoli 1-0. Jedyną bramkę strzałem głową zdobył w 23. minucie Victor Osimhen. Po przerwie do siatki gospodarzy trafił również Kalidou Koulibaly, ale jego gol został przez arbitra anulowany.

Piotr Zieliński, który niedawno zmagał się z infekcją koronawirusem, rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Wszedł na murawę w 75. minucie, zastępując Hirvinga Lozano.

Po siedmiu kolejkach Napoli zajmuje trzecią lokatę w tabeli Serie A. Traci trzy punkty do liderującego Milanu. W najbliższej kolejce, zaplanowanej na 22 listopada, zmierzy się na własnym terenie właśnie z ekipą Rossonerich.