• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Serie A: Frosinone Calcio - SSC Napoli 0-2 w 34. kolejce

SSC Napoli pokonało na wyjeździe Frosinine Calcio 2-0 w 34. kolejce Serie A. Dries Mertens strzelając gola dogonił Diega Maradonę, w ekipie gości od początku grali obaj Polacy - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

34. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-28 12:30 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 13600 | Arbiter: F. La Penna
Frosinone Calcio
SSC Napoli
0
2
D. Mertens 19'
A. Younes 49'

Jako pierwsi przed ogromną szansą stanęli gospodarze. W ósmej minucie Kalidou Koulibaly stracił piłkę przed własnym polem karnym, Luca Valzania podał do Andrei Pinamontiego, ten jednak nie trafił w bramkę z kilku metrów.

Na prowadzenie wyszło jednak Napoli. Dries Mertens w 19. minucie wykorzystał rzut wolny, strzelając z około 20 metrów pod poprzeczkę.

To był 81. gol Belga w barwach Napoli w Serie A, czym zrównał się z legendą klubu Argentyńczykiem Diegiem Armando Maradoną na trzecim miejscu listy wszech czasów.

Goście drugiego gola strzelili w 49. minucie. Akcję rozpoczął Amin Younes, rozegrał piłkę na jeden kontakt z Arkadiuszem Milikiem, Niemiec wpadł w pole karne  świetnym balansem ciała ograł Edoarda Goldanigę i uderzył przy drugim słupku.

Z kolei w 58. minucie okazję na kontaktową bramkę miał Mirko Gori. Jego strzał obronił jednak David Ospina, a potem kapitan Frosinone zachował się bardzo nieładnie atakując Kolumbijczyka, który wypadł za bandę i przez chwile dochodził do siebie.

Chwilę później najpierw Jose Callejon trafił piłką w słupek, następnie Fabian Ruiz obił poprzeczkę.

Milik z boiska zszedł w 78. minucie, zastąpił go Adam Ounas.

Kévin Malcuit88′
45′ 56′ Paolo Ghiglione
Fabián Ruiz Pena79′
79′ Mirko Gori
Piotr Zieliński
Raffaele Maiello
Arkadiusz Milik78′
76′ Luca Valzania
Dries Mertens  19′
66′ Marcello Trotta
Adam Ounas78′
56′ Luca Rudolf Paganini
Simone Verdi73′
Paolo Sammarco

76′ Daniel Ciofani

66′ 81′ Federico Dionisi

Napoli wciąż jest drugie w tabeli, a Frosinone coraz bliżej spadku, który może dopełnić się nawet jeszcze dzisiaj.