Reklama

Reklama

Serie A. Franck Ribery bliski przenosin do Fiorentiny

Franck Ribery pożegnał z Bayernem Monachium, ale wciąż chce grać w piłkę na najwyższym poziomie, dlatego zdecydował się pozostać w Europie. 36-letni Francuz jest bardzo bliski podpisania kontraktu z Fiorentiną, której bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski.

Ribery odnosił największe sukcesy w barwach Bayernu, w którym występował od 2007 roku. Wygrał z nim Ligę Mistrzów, zdobył z nim dziewięć tytułów mistrza Niemiec i sześć krajowych pucharów. Przez długie lata napędzał ofensywę monachijczyków razem z Arjenem Robbenem. Holendrowi również wygasł kontrakt z Bayernem i zdecydował się zakończyć karierę, a Ribery wciąż chce grać.

Przez długi czas mówiło się, że zdecyduje się na lukratywny kontrakt w jednym z klubów w Arabii Saudyjskiej, lecz jak twierdzi bild.de, Francuz wybrał Fiorentinę.

Reklama

Dyrektor sportowy "Fiołków" Daniele Prade powiedział w "Corriere dello Sport", że jego klub nie ma tylu pieniędzy, aby konkurować finansowo z arabskimi czy rosyjskimi, ale: - Jeśli chce dalej grać w piłkę nożną na wysokim poziomie, Fiorentina czeka na niego z otwartymi ramionami.

W poniedziałek wieczorem Ribery opublikował w Instagramie zdjęcie i napisał: - Gotowy na nowe wyzwanie.

Jak przekonuje bild.de, umowa jest już prawie gotowa, a po uzgodnienia pozostają drobne szczegóły.

Sezon Serie A rozpocznie się w sobotę 24 sierpnia. Właśnie tego dnia Fiorentina gościć będzie Napoli (godz. 20.45).

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL