Reklama

Reklama

Serie A. Fiorentina zainteresowana Piątkiem i Linettym?

Aż dwóch polskich zawodników chciałaby pozyskać Fiorentina. Włoscy dziennikarze twierdzą, że klub z Florencji jest poważnie zainteresowany Krzysztofem Piątkiem i Karolem Linettym.

Krzysztof Piątek przed transferem do Bundesligi, znajdował się na celowniku kilku włoskich klubów. Polak ostatecznie wybrał Herthę, jednak nadal pozostał pod baczną obserwacją ekip z Serie A. 

Jak donosi florencki dziennik "La Nazione", włodarze Fiorentiny nadal rozważają sprowadzenie napastnika. Ich oferta zakładałaby dwuletnie wypożyczenie z obowiązkiem wykupu popularnego "Il Pistolero". 

"Viola" w podobny sposób sprowadziła Patricka Cutrone i według włoskich dziennikarzy liczy, że również może udać się to z Piątkiem. Działacze klubu z Florencji mają bowiem sądzić, że polski napastnik nie będzie zadowolony z roli, którą odgrywa w Hercie. 

Piątek nie jest jednak jedynym polskim zawodnikiem, którego obserwuje Fiorentina. "La Nazione" dodaje również, że "Viola" rozpoczęła już rozmowy z Sampdorią, których tematem jest sprowadzenie Karola Linettego. 

Reklama

"Doria" w tym sezonie zdecydowanie zawodzi, jednak pomimo tego Linetty prezentuje się bardzo dobrze i ma już na swoim koncie dwie bramki i trzy asysty. Jego wkład został również doceniony przez klub i dostał on szansę na grę w opasce kapitana. 

W Fiorentinie regularnie występuje Bartłomiej Drągowski, a inny polski piłkarz - Szymon Żurkowski znajduje się na wypożyczeniu w Empoli. "Viola" obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli Serie A. 

Zobacz więcej doniesień o Serie A

PA

Reklama

Reklama

Reklama