• 5 .AS Roma (22 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Serie A. Fiorentina - Inter Mediolan 1-1. "Viola" remisuje rzutem na taśmę, dobry mecz Drągowskiego

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 16. kolejki Serie A, Fiorentina zremisowała z Interem Mediolan 1-1. Całe spotkanie w barwach "Violi" rozegrał Bartłomiej Drągowski i niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Dzięki remisowi Inter przeskoczył Juventus i jest obecnie liderem Serie A.

Zdecydowanym faworytem meczu byl Inter Mediolan. Fiorentina nie wygrała ligowego spotkania od 30 października, kiedy udało im się pokonać Sassuolo 2-1. Pomimo tego Bartłomiej Drągowski stwierdził w rozmowie z Sky Italia, że "Viola" nie boi się silniejszego rywala i jej zawodnicy postarają się wygrać również dla niepewnego swojej posady trenera - Vincenzo Montelli.

Zobacz więcej informacji o kontuzji gwiazdy Fiorentiny

Aby tak było obrona drużyny z Florencji będzie musiała zatrzymać skuteczną formację ofensywną podrażnionego po porażce w Lidze Mistrzów Interu. Sytuacja w klubie zdawała się być ostatnio lekko napięta. Szkoleniowiec "Nerazzurrich" odmówił uczestniczenia w konferencji prasowej po artykule "Corriere dello Sport", który według klubu i Włocha, za mocno go zaatakował.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli zawodnicy Interu. Już w 9. minucie Borja Valero zachował zimną krew w polu karnym "Violi" i strzałem wprost w dolny róg bramki pokonał Drągowskiego. Chwilę potem efektownym uderzeniem z przewrotki popisał się Lautaro Martinez. Futbolówka zmierzała jednak w środek bramki i nie stanowiła problemu dla polskiego bramkarza.

"Viola" nie zamierzała dać się zepchnąć do defensywy i odpowiedziała bardzo szybko. W 14. minucie Federico Chiesa zgrał piłkę do Milana Badeljego, a ten oddał mocny strzał, który sparował Samir Handanović. Gospodarze stopniowo przejmowali inicjatywę, choć mieli problemy z sforsowaniem linii obrony Interu Mediolan. Kilkanaście minut później Erick Pulgar dorzucił piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył do niej Nikola Milenković, ale nie dał rady skierować jej do siatki.

Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już po chwili. "Nerazzurri" wyprowadzili groźną kontrę. Romelu Lukaku popędził w pole karne, minął rywala i został nabity przez interweniującego obrońcę "Violi". Podopieczni Montelli mogli mówić o sporym szczęściu, bo piłka trafiła jedynie w boczną siatkę bramki.

Obraz gry zmienił się w końcówce pierwszej połowy. Lukaku otrzymał bardzo dobre podanie z głębi boiska, pobiegł boczną strefą i zgrał futbolówkę do Martineza. Argentyńczyk przyjął ją i pewnie umieścił w siatce, lecz gol nie został uznany. Lukaku w momencie podania znajdował się na spalonym.

Inter zdobywał coraz więcej miejsca do gry. W 43. minucie Cristiano Biraghi dobrze dośrodkował w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Lukaku i oddał groźny strzał głową. Piłka zmierzała do bramki, jednak po dobrej interwencji Drągowski wybił ją z linii bramkowej.

Obie drużyny utrzymały dobre tempo gry w pierwszej części meczu. W 56. minucie Lukaku ponownie spróbował prostopadłym podaniem uruchomić Martineza. Belg tym razem zagrał trochę za mocno i do piłki pierwszy dopadł bramkarz Fiorentiny.

Gospodarze mogli odpowiedzieć już po chwili. Gaetano Castrovilli oddał niezły strzał z dystansu, który pewnie obronił golkiper Interu. Goście nie oddali przewagi Fiorentinie na zbyt długo i w 73. minucie Lukaku ponownie sprawdził czujność polskiego bramkarza. Drągowski był jednak w dobrej formie i nogą odbił strzał z bliskiej odległości.

Trzy minuty później Polak mocno odczuł starcie z Martinezem. Drągowski dobrze wyszedł ze swojej bramki, zgarnął piłkę spod nóg snajpera Interu i został przez niego lekko kopnięty. Chwilę zajęło mu dojście do siebie, lecz udało mu się wrócić do bramki. Bramkarz "Violi" chwilę wcześniej również nie zachował się fair wobec napastnika "Nerazzurrich" zatrzymując go w nieprzepisowy sposób.

Podopieczni Montelli doprowadzili do wyrównania w samej końcówce spotkania. Dusan Vlahović popędził w stronę bramki Handanovicia i pięknym uderzeniem pokonał bramkarza Interu. Emocje udzieliły się także trenerom i szkoleniowiec drużyny z Florencji został upomniany przez sędziego.

Dzięki remisowi Montella prawdopodobnie nie pożegna się z posadą trenera Fiorentiny.

PA

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

16. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-15 20:45 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 37537 | Arbiter: M. Mariani
Alessandro Bastoni31′ 88′
69′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Milan Szkriniar
52′ 66′ Milan Badelj
Marcelo Brozović27′
83′ Gaetano Castrovilli
Borja Valero  8′ 73′ 84′
80′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Matias Vecino
59′ Federico Chiesa
Diego Godin88′
66′ Marco Benassi
Andrea Ranocchia
Sebastian Cristoforo
Lucien Agoume84′
83′ Valentin Eysseric

Riccardo Sottil

59′  90′ Dušan Vlahović