• 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Fiorentina - Cagliari 0-0 w 31. kolejce. 90 minut Drągowskiego i Walukiewicza

W spotkaniu 31. kolejki Serie A Fiorentina zremisowała bezbramkowo z ekipą Cagliari. W podstawowym składzie przyjezdnych wybiegł Sebastian Walukiewicz, a dostępu do bramki "Violi" strzegł Bartłomiej Drągowski, którego śmiało można uznać piłkarzem meczu.

Czujność polskiego bramkarza sprawdził już w pierwszej minucie silnym strzałem z dystansu Radja Nainggolan. Ostatecznie Drągowski nie musiał jednak interweniować, bo piłka przeleciała tuż obok słupka.

Dużo lepszą skutecznością popisał się kilka minut później Giovanni Simeone. Syn Diega Simeone - szkoleniowca Atletico Madryt - latem został wypożyczony do Cagliari z Fiorentiny, a w umowie między klubami znalazł się zapis dotyczący obowiązkowego wykupu snajpera.

25-latek zdołał pokonać Drągowskiego, lecz jego radość nie trwała długo - sędzia odgwizdał spalonego. Analizą tej sytuacji zajął się jeszcze VAR. Jego pomoc okazała się być nieodzowna, gdyż ofsajd był naprawdę minimalny.

Z czasem do głosu zaczęła dochodzić także "Viola". Najpierw Pol Lirola oddał strzał, który - po rykoszecie od jednego z obrońców - obronił bramkarz, a następnie Alfred Duncan ostemplował słupek bramki przyjezdnych.

Tuż przed przerwą Drągowski i Alessio Cragno zanotowali jeszcze po jednej skutecznej interwencji i obie ekipy udały się do szatni przy bezbramkowym remisie.