• 5 .Juventus Turyn (27 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Serie A. Fiorentina - Cagliari 0-0 w 31. kolejce. 90 minut Drągowskiego i Walukiewicza

W spotkaniu 31. kolejki Serie A Fiorentina zremisowała bezbramkowo z ekipą Cagliari. W podstawowym składzie przyjezdnych wybiegł Sebastian Walukiewicz, a dostępu do bramki "Violi" strzegł Bartłomiej Drągowski, którego śmiało można uznać piłkarzem meczu.

Czujność polskiego bramkarza sprawdził już w pierwszej minucie silnym strzałem z dystansu Radja Nainggolan. Ostatecznie Drągowski nie musiał jednak interweniować, bo piłka przeleciała tuż obok słupka.

Dużo lepszą skutecznością popisał się kilka minut później Giovanni Simeone. Syn Diega Simeone - szkoleniowca Atletico Madryt - latem został wypożyczony do Cagliari z Fiorentiny, a w umowie między klubami znalazł się zapis dotyczący obowiązkowego wykupu snajpera.

25-latek zdołał pokonać Drągowskiego, lecz jego radość nie trwała długo - sędzia odgwizdał spalonego. Analizą tej sytuacji zajął się jeszcze VAR. Jego pomoc okazała się być nieodzowna, gdyż ofsajd był naprawdę minimalny.

Z czasem do głosu zaczęła dochodzić także "Viola". Najpierw Pol Lirola oddał strzał, który - po rykoszecie od jednego z obrońców - obronił bramkarz, a następnie Alfred Duncan ostemplował słupek bramki przyjezdnych.

Tuż przed przerwą Drągowski i Alessio Cragno zanotowali jeszcze po jednej skutecznej interwencji i obie ekipy udały się do szatni przy bezbramkowym remisie.

3

W 55. minucie powinno być już 0-1, lecz Drągowski w sobie tylko znany sposób zdołał zatrzymać uderzenie Nahitana Nandeza. W kolejnej akcji Polak ponownie zatrzymał strzał Urugwajczyka, a także dobitkę Simeone. Za sprawą naszego reprezentanta bramka "Violi" była jak zaczarowana!

Takiemu samemu wrażeniu mógł ulec Charalampos Lykogiannis, który odpalił istną torpedę w stronę bramki Drągowskiego. Także i tym razem golkiper Fiorentiny interweniował jednak bez zarzutu.

Polak chwilami dokonywał wręcz cudów, lecz jego koledzy nie spisywali się tak dobrze, nie mogąc stworzyć zagrożenia w polu karnym gości. A gdy już Franck Ribery wtargnął w "szesnastkę" Cagliari, z łatwością powstrzymał go Walukiewicz.

W 78. minucie Cragno miał jeszcze okazję udowodnić, że wcale nie jest gorszy od Drągowskiego. 26-latek pofrunął w powietrze i kapitalnie zatrzymał strzał głową Christiana Kouame, który wygrał pojedynek o górną piłkę z Walukiewiczem.

W ten sposób bramkarze przesądzili o losach spotkania, które zakończyło się bezbramkowym remisem, a tym samym podziałem punktów.

Charalampos Lykogiannis90′
59′ Pol Mikel Lirola Kosok
Federico Mattiello71′
Nikola Milenković
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Lorenzo Venuti
Valter Birsa79′
75′ Franck Ribery
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão63′
60′ Milan Badelj
Radja Nainggolan
80′ Joseph Alfred Duncan
Nahitan Nandez
9′ 46′ Federico Chiesa
Marko Rog 63′
75′ Dušan Vlahović
Giovanni Pablo Simeone
Pietro Terracciano
Giuseppe Ciocci
59′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Artur Ionita63′
46′ Rachid Ghezzal
Alessandro Lombardi
60′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Alberto Paloschi
75′ Patrick Cutrone
Daniele Ragatzu63′
75′ Christian Kouamé