• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A: Fiorentina - Atalanta Bergamo 1-2. Cały mecz Drągowskiego

W pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki Serie A Fiorentina przegrała z Atalantą 1-2. W bramce zespołu z Florencji zagrał Bartłomiej Drągowski, który nie może zaliczyć tego spotkania do najlepszych.

Fiorentina po porażce z Juventusem, miała okazję na przełamanie się w meczu z Atalantą. Starcia pomiędzy drużynami zawsze były emocjonujące i obie ekipy zdobywały w nich dużo bramek. W każdym z ostatnich czterech spotkań padały przynajmniej trzy bramki, dwukrotnie nawet cztery.

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy "La Dei". Już w 11. minucie Josip Ilicić sprawdził czujność Bartłomieja Drągowskiego, mocnym strzałem z bocznej strefy pola karnego. Polski bramkarz intuicyjnie odbił piłkę, a chwilę wcześniej wspólnie z Polem Lirolą, zablokował podanie w stronę bramki.

Goście stworzyli sobie jeszcze jedną groźną sytuację. Mario Pasalić otrzymał dobre podanie i oddał strzał z pierwszej piłki. Pędząca futbolówka minęła jednak celu. Niewykorzystane okazje szybko się zemściły i w 32. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie.

Federico Chiesa zaskoczył Pierluigiego Golliniego bardzo kąśliwym strzałem z dystansu. Włoski bramkarz zdołał się rzucić, jednak piłka znalazła drogę do bramki. Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do drugiej połowy.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Tuż po jej rozpoczęciu do siatki trafił Duvan Zapata. Atalanta rozegrała składną akcję po której Alejandro Gomez zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Rosły napastnik "La Dei" wykorzystał zawahanie obrony i wpakował futbolówkę do siatki. Drągowski próbował skrócić kąt w momencie podania i Kolumbijczyk miał przed sobą niemal pustą bramkę.

Na kolejne trafienie kibice musieli poczekać do 72. minuty spotkania. Rusłan Malinowski huknął zza pola karnego. Pędząca futbolówka zatrzepotała się w siatce, lecz wydaje się, że była w zasięgu polskiego golkipera. Drągowski miał ją "na rękawicy", ale nie udało mu się jej zatrzymać i to Ukrainiec mógł celebrować zdobycie bramki.

"Violi" nie udało się odrobić strat i podopieczni Beppe Iachiniego przegrali trzecie spotkanie przeciwko drużynie czołówki Serie A z rzędu (wcześniej nie dali rady Interowi i Juventusowi).

PA

23. kolejka Włochy - Serie A
2020-02-08 15:00 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 35034 | Arbiter: M. Mariani
Rafael Tolói
85′ Marco Benassi
Josip Ilicić
16′ Gaetano Castrovilli
Remo Freuler
79′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Alejandro Gomez90′
 32′ Federico Chiesa
Mario Pašalić64′
46′ Patrick Cutrone
Rusłan Malinowski64′  72′
85′ Milan Badelj
Adrien Tameze90′
Rachid Ghezzal
Luis Fernando Muriel Fruto
79′ Riccardo Sottil

46′ 59′ Dušan Vlahović