• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Fiorentina - AS Roma 1-4. Cały mecz Drągowskiego

Roma poszła za ciosem i szybko zdobyła drugą bramkę. Aleksandar Kolarov precyzyjnie umieścił futbolówkę w bramce po strzale z rzutu wolnego. Po drugiej straconej bramce gospodarze wreszcie się obudzili i w 34. minucie Milan Badelj trafił do siatki po sporym zamieszaniu w polu karnym.

Na początku drugiej połowy gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Piłkarze kreowali sobie okazje, ale zdecydowanie brakowało w nich konkretów. Na pierwszy groźny strzał musieliśmy poczekać do 70. minuty spotkania. Pellegrini uderzył z dystansu, jednak piłkę pewnie obronił Drągowski.

Zawodnik Romy rozgrywał dziś bardzo dobre spotkanie i jego kolejne uderzenie wpadło do bramki polskiego golkipera. Dżeko zagrał z bocznej strefy boiska wprost pod nogi Pellegriniego. Włoski pomocnik uderzył bez zawahania i po chwili piłka zatrzepotała się w siatce.

Fiorentina nie miała w tym spotkaniu żadnych atutów, co bezwzględnie wykorzystywali piłkarze Romy. W samej końcówce spotkania "Giallorossi" wyprowadzili groźną kontrę, którą na gola strzałem w dolny róg bramki zamienił Zaniolo. Podopieczni Montelli najgroźniejszą okazję w drugiej połowie stworzyli sobie po uderzeniu Vlahovicia z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

PA

17. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-20 20:45 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 33055 | Arbiter: D. Orsato
Pau López Sabata
45′ Martin Caceres
Alessandro Florenzi
Dalbert Henrique Chagas Estevão
Aleksandar Kolarov  21′ 45′
83′ Pol Mikel Lirola Kosok
Gianluca Mancini
Nikola Milenković
Chris Smalling
20′ Germán Alejandro Pezzella
Amadou Diawara57′
 34′ Milan Badelj
Lorenzo Pellegrini  73′ 86′
64′ 83′ Gaetano Castrovilli
Jordan Veretout
Erick Antonio Pulgar Farfán
Nicolo Zaniolo  88′ 38′ 90′
66′ Kevin-Prince Boateng
Edin Dżeko  19′
89′ Dušan Vlahović
Henrich Mchitarjan76′
83′ Valentin Eysseric
Cengiz Ünder86′
Rachid Ghezzal
Mirko Antonucci
Szymon Żurkowski
Nikola Kalinić
66′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos