• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Serie A: Drużyna Wszołka przegrała z Milanem

Piłkarze Sampdorii Genua przegrali na wyjeździe z Milanem 0-1 w meczu 6. kolejki włoskiej ekstraklasy. W podstawowym składzie gości wybiegł Paweł Wszołek, który został zmieniony w 52. minucie.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Spotkanie na San Siro nie stało na wysokim poziomie. Sampdoria nie była w stanie przeciwstawić się słynnemu rywalowi, ale Milan też nie zachwycił.  Jedyna bramka padła tuż po przerwie po precyzyjnym strzale zza linii pola karnego Słoweńca Valtera Birsy. Wkrótce potem z boiska został zdjęty niezbyt aktywny w tym meczu Paweł Wszołek, którego zmienił Roberto Soriano.

Drugiego z reprezentantów Polski w Sampdorii Bartosza Salamona (w poprzednim sezonie był graczem Milanu) zabrakło w meczowej kadrze gości.

W innym sobotnim spotkaniu Genoa przegrała u siebie z Napoli 0-2. Obie bramki dla uczestnika Ligi Mistrzów, rywala m.in. Borussii Dortmund, zdobył w pierwszej połowie Macedończyk Goran Pandev.

Piłkarze z Neapolu awansowali na pierwsze miejsce (16 pkt), ale dotychczasowy lider AS Roma (15 pkt) w niedzielę zagra u siebie z Bologną. Tego samego dnia Lazio Rzym, przeciwnik Legii Warszawa w Lidze Europejskiej, zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w tabeli beniaminkiem Sassuolo.

Mistrz kraju Juventus Turyn zagra na wyjeździe z zespołem Kamila Glika - Torino.