• 5 .Juventus Turyn (9 pkt.)
  • 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Serie A. Cristiano Ronaldo z kolejnym rekordem. Jako pierwszy strzelił 450 goli w pięciu najmocniejszych ligach

Wiek to tylko liczba? Patrząc na Cristiano Ronaldo można stwierdzić, że tak! Portugalczyk, mimo 35 lat, nie zatrzymuje się, bijąc kolejne rekordy. W niedzielę został pierwszym piłkarzem w historii, który zdobył 450 bramek w pięciu najlepszych ligach Europy.

W meczu 2. kolejki Serie A AS Roma sprawiła Juventusowi ogromne problemy. Do przerwy rzymianie prowadzili 2-1 - obie bramki dla podopiecznych Paula Fonseki zdobył Jordan Veretou, a dla "Starej Damy" trafił Ronaldo.

Od 63. minuty "Juve" musiało grać w osłabieniu po czerwonej kartce, którą obejrzał Adrien Rabiot. Ekipa Wojciecha Szczęsnego stanęła więc przed trudnym zadaniem, lecz właśnie w takich momentach może liczyć na słynnego CR7.

W 69. minucie Ronaldo wzbił się w powietrze i głową wpakował piłkę do siatki po centrze Danila, kompletując dublet i zapewniając Juventusowi jeden punkt.

Był to jego 450. gol w pięciu najmocniejszych ligach Starego Kontynentu. Portugalczyk zdobył 84 bramki w Premier League w barwach Manchesteru United, 311 dla Realu Madryt w Primera Division, a jego licznik w Serie A zatrzymał się jak dotąd na 55 trafieniach.

Liczba ta wciąż jednak będzie wzrastać, bo Portugalczyk mimo upływu lat nieustannie zachowuje dobrą formą i wciąż pała ogromną żądzą zdobywania bramek.