Reklama

Reklama

Serie A. Coraz mniejsze szanse na dokończenie rozgrywek

Włoska Liga Piłkarska poinformowała w opublikowanym w czwartek komunikacie, że zastosuje się do decyzji władz państwowych, jeśli one zdecydują, żeby nie wznawiać już rozgrywek w sezonie 2019/20.

Liga i kluby wielokrotnie nalegały na rozegranie ostatnich kolejek, ale w środę minister sportu Vincenzo Spadafora oświadczył, że "droga do kontynuowania rozgrywek" wydaje mu się "coraz węższa" i że "należałoby pójść śladem Francji i Holandii, które odwołały resztę sezonu".

"Jeżeli będzie możliwe wznowienie sezonu przy respektowaniu norm i procedur sanitarnych, to dobrze. Jeżeli nie, zastosujemy się ściśle, tak jak zawsze, do decyzji rządowych" - powiedział prezes Ligi Paolo Dal Pino.

W środę prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina zapewnił, że "nigdy nie podpisze się pod zakończeniem rozgrywek ligowych", bo to "oznaczałoby śmierć włoskiego futbolu" i straty szacowane na 700 do 800 mln euro.

Ostatni mecz w Serie A przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa rozegrano 9 marca. W planach był powrót piłkarzy do treningów od 4 maja i kontynuowanie sezonu pod koniec maja lub na początku czerwca.

We Włoszech przedwcześnie zakończono już m.in. rozgrywki siatkarskie, w piłce ręcznej i rugby. W kraju stwierdzono dotychczas ponad 200 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem oraz ponad 27 tys. zgonów.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama