Reklama

Reklama

  • 1 .Inter Mediolan (10 pkt.)
  • 2 .AC Milan (10 pkt.)
  • 3 .AS Roma (9 pkt.)
  • 4 .SSC Napoli (9 pkt.)
  • 5 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Udinese Calcio (7 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)

Serie A. Christian Eriksen spotkał się z klubowymi kolegami

Christian Eriksen, któremu w trakcie Euro 2020 uratowano życie akcją reanimacyjną na murawie, spotkał się z klubowymi partnerami z Interu Mediolan. W środę opublikowano w sieci film z tego wydarzenia.

Christian Eriksen przebywa we Włoszech od wtorku. Tego dnia spotkał się z władzami Interu, z którym wiąże go kontrakt do połowy 2024 roku. 

W środę 29-letni piłkarz spotkał się z trenerem Simone Iznaghim oraz kolegami z drużyny. Został bardzo ciepło przywitany. Klubowe media zamieściły w internecie nagranie, które uwiecznia te chwile.     

Reprezentant Danii nie bierze udziału w przygotowaniach do ligowego sezonu z oczywistych względów. Podczas meczu z Finlandią w finałach Euro 2020 upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem. Krótko potem stwierdzono u niego zatrzymanie krążenia i przystąpiono do reanimacji. 

Ręczny masaż serca nie przyniósł efektu. Skuteczne okazało się dopiero użycie defibrylatora. Kilkadziesiąt godzin później, po ustabilizowaniu stanu zdrowia, zawodnikowi wszczepiono kardiowerter.   

Christian Eriksen nie zagra we Włoszech z kardiowerterem

Reklama

Włoskie przepisy zabraniają uprawiania wyczynowego sportu z takim urządzeniem. Wiele wskazuje więc na to, że Eriksen nie będzie kontynuował kariery w Serie A. Inter nie nalega na razie na wykonanie badań, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy piłkarz będzie mógł się pozbyć kardiowertera. 

Jeśli okaże się to niemożliwe, Eriksenowi pozostanie gra w innej lidze. Będzie miał taką możliwość choćby w Anglii czy Holandii. Lekarze podkreślają jednak, że powrót do gry nastąpi nie wcześniej niż za około pół roku.   

Serie A - zobacz terminarz rozgrywek w sezonie 2021/22

UKi

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają w najlepsze - Sprawdź już teraz

Gdzie i kiedy oglądać Polaków w Tokio - Sprawdź teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje