Reklama

Reklama

Serie A. Calabria: Trudno posadzić Piątka na ławce

Obrońca AC Milan Davide Calabria porównał napastników swojego klubu - Krzysztofa Piątka i Patricka Cutrone. Zdaniem 22-letniego defensora jeszcze przyjdzie czas, gdy Cutrone odegra pierwsze skrzypce w zespole "Rossonerich".

Calabria udzielił wywiadu klubowe telewizji Milan TV, gdzie skomentował rywalizację Piątka i Cutrone o miejsce w ataku "Rossonerich".

- Piątek spisuje się znakomicie i trudno posadzić go w tym momencie na ławce - ocenił Calabria. Polski napastnik w siedmiu pierwszych spotkaniach dla Milanu siedmiokrotnie trafiał do bramki rywala.

Zdaniem obrońcy, czas Cutrone, z którym Włosi wiążą spore nadzieje, dopiero nadejdzie.

- Cutrone wciąż jest młody, musi być cierpliwy. Patrick zapewnił nam już sporo punktów, ale jego najlepsze momenty dopiero przed nim. Teraz musi skupić się na pracy, choć zauważyłem, że stara się jak nigdy dotąd - ocenił napastnik 22-letni obrońca.

Reklama

21-letni Cutrone dotychczas strzelił dziewięć goli w sezonie we wszystkich rozgrywkach, choć przez większość sezonu był zmiennikiem - najpierw Gonzalo Higuaina, a teraz Krzysztofa Piątka. Od czasu przybycia do Milanu Polaka ani razu nie wpisał się jednak na listę strzelców.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama