• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie A: Cagliari Calcio - SSC Napoli 0-1. Efektowne trafienie Mertensa

Napoli po niezbyt porywającym spotkaniu pokonało Cagliari 1-0. Ładną bramką popisał się Dries Mertens. Całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński, natomiast Sebastian Walukiewicz został zmieniony w drugiej połowie.

Napoli rozpoczęło spotkanie bez kontuzjowanych Arkadiusza Milika, Kalidou Koulibaly’ego i Hirvinga Lozana. W kadrze meczowej "Azzurrich" nie znalazł się również Allan. Taką decyzję podjął Gennaro Gattuso tłumacząc, że Brazylijczyk nie trenował w sposób satysfakcjonujący Włocha.

Cagliari przez długą część sezonu było jedną z rewelacji rozgrywek. Drużyna z Sardynii znajdowała się na górze tabeli Serie A, ale ostatnio "Rossoblu" wyraźnie dołują. Podopieczni Rolando Marana nie wygrali w aż 10. spotkaniach z rzędu, a rolę odkrycia ligi póki co przejął Hellas.

Starcie drużyn z południa Włoch rozpoczęło się lepiej dla piłkarzy Napoli. Eljif Elmas popędził w stronę pola karnego, ale pomocnikowi "Azzurrich" nie udało się oddać strzału. Kilkanaście minut później nieco poważniej bramce rywali zagroził Piotr Zieliński.

Polski pomocnik otrzymał podanie, sprytnie obrócił się z piłką i uderzył z rogu pola karnego. Futbolówka została strzelona technicznie, jednak nie dokręciła się do bramki i przeleciała tuż nad poprzeczką. Spotkanie nie było wyjątkowo żywe, ale drużyny potrafiły dochodzić do sytuacji podbramkowych.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

W 35. minucie Gaston Pereiro pobiegł środkiem boiska, wpadł w pole karne, bardzo dobrze poradził sobie z dwoma defensorami Napoli i... niezbyt dobrze kopnął piłkę, która poleciała daleko za bramkę Davida Ospiny. "Azzurri" odpowiedzieli błyskawicznie. Elmas otrzymał dobre podanie z głębi boiska i sprawdził czujność bramkarza gospodarczy. Alessio Cragno spisał się jednak na "szóstkę" i odbił futbolówkę.

Spotkanie nie mogło elektryzować kibiców zgromadzonych na Sardegna Arena. Boiskowy marazm przerwał dopiero Dries Mertens. W 65. minucie Belg otrzymał podanie od Elseida Hysaja, zszedł do środka i oddał strzał. Po chwili pędząca futbolówka zatrzepotała się w siatce, a gracz Napoli mógł celebrować zdobytego gola.

W końcówce meczu gospodarze spróbowali odpowiedzieć. Ragnar Klavan popędził środkiem boiska i uderzył z dystansu. Piłka była kopnięta całkiem mocno, ale pewnie interweniował Ospina. Obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik meczu się już nie zmienił.

Sebastian Walukiewicz zagrał dziś od początku spotkania. Polski obrońca został zmieniony w 70. minucie meczu. Arkadiusz Milik nie został powołany do kadry Napoli. Napastnik ma kontuzję kolana.

Nikola Maksimović
30′ 70′ Sebastian Wiktor Walukiewicz
Kostas Manolas
12′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Eljif Elmas
83′ Luca Cigarini
Diego Demme61′
Artur Ionita
Fabián Ruiz Pena
74′ Nahitan Nandez
Piotr Zieliński81′
67′ Gaston Pereiro
Sebastiano Luperto
70′ Federico Mattiello
Silva Duarte Mario Rui80′
83′ Valter Birsa
Stanislav Lobotka
Christian Gabriel Oliva Giménez
Lorenzo Insigne61′
67′ Alberto Paloschi