• 5 .Juventus Turyn (33 pkt.)
  • 6 .Atalanta Bergamo (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

Serie A. Cagliari Calcio - Spezia 2-2 w 9. kolejce. Cały mecz Sebastiana Walukiewicza

Cagliari Calcio zremisowało ze Spezią 2-2 w meczu 9. kolejce Serie A. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Sebastian Walukiewicz.

M. N'Zola 90'

Spezia od początku miała przewagę. W 23. minucie groźnie uderzał Diego Farias, ale drużynę Cagliari uratował bramkarz.

W 36. minucie Alessio Cragno był jednak bez szans. Z lewej strony w pole karne wbiegł Simone Bastoni i wyłożył piłkę Emmanuelowi Gyasiemu, który z bliska trafił do siatki.

W doliczonym czasie pierwszej połowy szansę na wyrównanie miał Walukiewicz. Jednak Ivan Provedel obronił strzał głową Polaka.

W drugiej części skuteczniejsi byli koledzy Walukiewicza. Ci, na których barkach ciąży odpowiedzialność za zdobywanie bramek, nie zawiedli.

W 52. minucie trochę przypadkowo Joao Pedro doszedł do piłki w polu karnym. Strzał już przypadkowy nie był. Brazylijczyk uderzył precyzyjnie w "długi" róg i wyrównał.

Sześć minut później prowadzenie drużynie Cagliari dał Leonardo Pavoletti. Po pięknej akcji, trafił z bliska tzw. "krzyżakiem".

W końcówce trwał napór Cagliari. W 80. minucie świetną szansę na podwyższenie wyniku miał Riccardo Sottil. W sytuacji sam na sam trafił jednak w bramkarza.

Ta sytuacja zemściła się na gospodarzach w doliczonym czasie gry. Ragnar Klavan faulował rywala w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł M'Bala Nzola i pewnie trafił do siatki. Mecz skończył się więc podziałem punktów.

Claudio Terzi33′ 63′
73′ Andrea Carboni
Simone Bastoni
Răzvan Gabriel Marin
Nahuel Estévez43′ 63′
77′ Adam Ounas
Giulio Maggiore
89′ Riccardo Sottil
Matteo Ricci84′
Marko Rog
Diego da Silva Farias
 52′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Mbala N'Zola  90′ (k.)
 58′ 77′ Leonardo Pavoletti
Riccardo Marchizza
73′ Alessandro Tripaldelli
Jacopo Sala46′
89′ Fabrizio Caligara
Luca Vignali
77′ Paolo Pancrazio Faragò