• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Serie A. Bologna - Fiorentina 1-1 w meczu 18. Kolejki

Bologna zremisowała z Fiorentiną 1-1 w meczu 18. kolejki Serie A. Na gola Marco Benassiego odpowiedział już w doliczonym czasie gry Riccardo Orsolini. Przez 90 minut przebywali na murawie polscy bramkarze - Łukasz Skorupski i Bartłomiej Drągowski.

W Bolonii doszło do bezpośredniej konfrontacji dwóch polskich golkiperów. W bramce gospodarzy stanął Łukasz Skorupski, a po przeciwnej stronie zobaczyliśmy Bartłomieja Drągowskiego. Długo wydawało się, że zwycięsko wyjdzie z tego starcia ten drugi. W samej końcówce nie popisał się jednak przy uderzeniu z rzutu wolnego Riccardo Orsoliniego.

Jeszcze przed upływem kwadransa piłka po raz pierwszy ugrzęzła w bramce Fiorentiny. Arbiter gola jednak nie uznał, słusznie dopatrując się pozycji spalonej.

Wynik spotkania w 27. minucie otworzyła ekipa z Florencji. Po centrze z rzutu wolnego defensorzy Bologny wyekspediowali piłkę tuż przed pole karne. Tam dopadł do niej Marco Benassi i uderzył bez namysłu z woleja. Zanim futbolówka wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka. Łukasz Skorupski zdążył podjąć interwencję, ale nie miał najmniejszych szans na skuteczną obronę.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry gospodarze wykonywali rzut wolny zza linii bocznej pola karnego. Mimo ostrego kąta piłka po strzale Orsoliniego wpadła w okienko bramki strzeżonej przez Drągowskiego. Co istotne z punktu widzenia sztuki bramkarskiej - w krótki róg.

Tym samym Fiorentina nie przerwała fatalnej passy siedmiu meczów bez zwycięstwa. Był to zarazem nieudany debiut Giuseppe Iachiniego na stanowisku pierwszego trenera "Violi". Objął on zespół 23 grudnia, dwa dni po zdymisjonowaniu Vincenzo Montelli.

W tabeli Serie A drużyna Drągowskiego i Szymona Żurkowskiego zajmuje obecnie 14. miejsce i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Bologna plasuje się cztery szczeble wyżej.

18. kolejka Włochy - Serie A
2020-01-06 12:30 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Widzów: 22653 | Arbiter: P. Valeri
Bartłomiej Drągowski
77′ Mattia Bani
Martin Caceres54′
Larangera Danilo
Dalbert Henrique Chagas Estevão82′
76′ Stefano Denswil
Pol Mikel Lirola Kosok45′
Takehiro Tomiyasu
Nikola Milenković38′
40′ 83′ Gary Medel
Germán Alejandro Pezzella
59′ Andrea Poli
Marco Benassi  27′
Roberto Soriano
Gaetano Castrovilli90′
Rodrigo Palacio
Erick Antonio Pulgar Farfán69′
 90′ Riccardo Orsolini
Sebastian Cristoforo
83′ Mattias Svanberg
Valentin Eysseric
76′ Andreas Skov Olsen
Rachid Ghezzal
59′ Federico Javier Santander Mereles