• 5 .Juventus Turyn (34 pkt.)
  • 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Serie A: Bologna FC 1909 - Inter Mediolan 1-2. Porażka pomimo dobrej gry Skorupskiego

Bologna przegrała z Interem Mediolan 1-2. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski. Polski bramkarz był dziś w dobrej dyspozycji i gdyby nie on, to wynik byłby o wiele wyższy.

W środku tygodnia Inter Mediolan rozpoczął serie trzech spotkań na wyjeździe. W pierwszym pozornie najłatwiejszym ze wszystkich meczów, Interowi udało się odnieść zwycięstwo. Podopieczni Antonio Conte poradzili sobie w derbach Lombardii z Brescią, choć spotkanie było dla nich bardzo trudne.

Kolejnymi przystankami Interu poza San Siro są Bolonia i Dortmund. W dzisiejszym teście przed wtorkowym meczu w Lidze Mistrzów, zawodnicy Antonio Conte zmierzyli się z drużyną Łukasza Skorupskiego.

W pierwszej części spotkania o wiele konkretniej grali piłkarze Interu, którzy mogli być bardzo rozczarowani swoją postawą. Zawodnicy z Mediolanu wyraźnie przeważali, a nie udało im się zdobyć choćby jeden bramki. Duży udział w takim obrocie spraw miała dobra dyspozycja Łukasza Skorupskiego.

"Nerazzurri" sprawdzili refleks polskiego bramkarza już w 9. minucie spotkania. Valentino Lazaro i Nicolo Barella zapoczątkowali akcję, po której Laurato Martinez zdołał oddać strzał z bocznej strefy boiska, jednak pewną interwencją popisał się golkiper Bologni. Skorupski wykazał się także przy obronie bardzo groźnego strzału Romelu Lukaku w 31. minucie. Belg popędził boczna strefą boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał w dolny róg bramki, po którym ponownie dobrze interweniował Polak.

Zawodnicy Interu mogli mówić o sporym pechu w pierwszych 45. minutach meczu. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, choć udało im się dwa razy umieścić piłkę w siatce. Najpierw w 34. minucie Martinez sprytnym dryblingiem minął Skorupskiego trafił do siatki, jednak bramka nie została uznana ze względu na spalonego.

Do bramki trafił również drugi z napastników Interu. Gol Lukaku nie został uznany przez to, że asystujący mu Lazaro posłał futbolówkę w pole karne, będąc już poza końcową linią boiska. Gospodarze nie mogli poważniej zagrozić bramce Semira Handanovicia, oprócz strzału Nicoli Sansone tuż po rozpoczęciu spotkania.

Drugą połowę o wiele lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 58. minucie. Mattias Svanberg zgrał piłkę do Roberto Soriano. Włoch oddał mocny strzał z dystansu, który przeszedł przez ręce Handanovicia.

W dalszej części meczu piłkarze obu drużyn nie rozpieszczali kibiców zgromadzonych na Stadio Renato Dell’Ara. Niewiele było groźnych i wyrazistych sytuacji. Na kolejną zawodnicy kazali poczekać do 75. minuty. Skorupski bardzo dobrze poradził sobie z strzałem Milana Skriniara, jednak był bezradny przy dobitce Lukaku. Belg wykorzystał moment zawahania obrony gospodarzy i dobił piłkę z najbliższej odległości.

Inter złapał wiatr w żagle i po chwili był bliski zdobycia drugiej bramki. Barella dośrodkował piłkę z bocznej strefy boiska. Futbolówka doszła do Lukaku, który zdołał oddać strzał. Ponownie dobrze interweniował Skorupski.

Serie A - wyniki, terminarz, strzelcy

W końcowej fazie spotkania obie drużyny potrafiły zrobić trochę zamieszania pod bramką rywali. W 90. minucie spotkania Riccardo Orsolini sfaulował w polu karnym Martineza i sędzia od razu wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Lukaku i nie dał najmniejszych szans Skorupskiemu na interwencję.

PA

11. kolejka Włochy - Serie A
2019-11-02 18:00 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Widzów: 28498 | Arbiter: F. La Penna
Samir Handanovicz
81′ Mattia Bani
Alessandro Bastoni
41′ Larangera Danilo
Cristiano Biraghi74′
Ibrahima M'baye
Stefan de Vrij
Ladislav Krejczi
Milan Szkriniar77′
72′ Andrea Poli
Nicolò Barella
 59′ 76′ Roberto Soriano
Romelu Lukaku  75′, 90′ (k.)
84′ Nicola Sansone
Andrea Ranocchia
76′ Blerim Dzemaili
Antonio Candreva74′
Musa Juwara
Stefano Sensi
72′ 90′ Gary Medel
Matteo Politano85′
84′ Federico Javier Santander Mereles