• 6 .Lazio Rzym (11 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (11 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (11 pkt.)

Serie A: Bologna FC 1909 - Atalanta Bergamo 2-1. Całe spotkanie Skorupskiego

Bologna z Łukaszem Skorupskim w składzie wygrała z wyżej notowaną Atalantą. Drużyna polskiego bramkarza skończyła mecz w dziesiątkę.

Bologna pomimo porażek w dwóch ostatnich meczach poradziła sobie z będącą w dobrej dyspozycji Atalantą. Natomiast piłkarze Gian Piero Gasperiniego nie dali rady kontynuować zwycięskiej passy po dwóch wygranych w Serie A i również dwóch zwycięskich meczach w Lidze Mistrzów.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w 12. minucie spotkania Riccardo Orsolini popisał się ładną, indywidualną akcją, którą zakończył groźnym strzałem na bramkę. Piłka odbiła się jednak od słupka i wróciła na boisku. Dopadł do niej Rodrigo Palacio i dopełnił formalności.

Serie A - wyniki, strzelcy, terminarz

Na kolejną bramkę musieliśmy poczekać do drugiej połowy. W 53. minucie Takehiro Tomiyasu dobrze zagrał z bocznej strefy boiska. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Andrea Poli i uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Łukasz Skorupski w tym meczu skapitulował tylko raz, gdy Musa Barrow bardzo dobrym podaniem na dobieg uruchomił Rusłana Malinowskiego. Pomocnik Atalanty strzałem po ziemi pokonał polskiego bramkarza. Bologna kończyła spotkanie w dziesiątkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem Danilo został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko.

PA

16. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-15 15:00 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Widzów: 21277 | Arbiter: D. Massa

Timothy Castagne63′
86′ 88′ Larangera Danilo
Rafael Tolói
63′ Gary Medel
Rusłan Malinowski  60′
 53′ Andrea Poli
Mario Pašalić31′
 12′ 76′ 79′ Rodrigo Palacio
Marten de Roon
62′ 90′ Riccardo Orsolini
Remo Freuler54′
71′ Nicola Sansone
Luis Fernando Muriel Fruto83′
Angelo Esmael da Costa Júnior
Francesco Rossi
Mouhamadou Fallou Mbacke Sarr
Marco Sportiello
90′ Ibrahima M'baye
Hans Hateboer63′
Nehuén Mario Paz
Roger Ibanez da Silva
Jerdy Schouten
Andrea Masiello
63′ Mattias Svanberg
Ebrima Colley83′
Mattia Destro
Musa Barrow54′
Andreas Skov Olsen
Roberto Piccoli
79′ Federico Javier Santander Mereles