• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie A. Benevento rozbite przez Udinese. Słaby mecz Glika

Benevento przegrało u siebie z Udinese 2-4 (1-2) w niedzielnym meczu Serie A. Gospodarze szybko stracili dwie bramki, a mimo kontaktowego trafienia nie byli w stanie nawiązać po przerwie walki. Słaby mecz zanotował Kamil Glik, który nie popisał się przy czwartej bramce gości.

J. Braaf 73'

Walcząca o utrzymanie drużyna reprezentacyjnego obrońcy mogła mieć nadzieję na to, że w starciu z Udinese uda się jej wywalczyć korzystny wynik. Niestety, już pierwsza połowa pokazała, że będzie o to bardzo ciężko. W 4. minucie prowadzenie gościom dał Molina, a w 31. podwyższył Arslan. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Violi z rzutu karnego w 34. minucie. Przy odrobinie szczęścia mogli schodzić na przerwę remisując: w 16. minucie groźnie uderzał Glik, a tuż przed końcem pierwszej części gry strzał Caldiroli został zablokowany.

Benevento w drugiej połowie utrzymywało optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało, bo gole strzelali goście. W 49. minucie po perfekcyjnym zagraniu w pole karne ładnie "główkował" Larsen, zaś w 73. minucie trafienie numer cztery dla Udinese zanotował Braaf. To przy tej bramce nie popisał się polski obrońca, który dał się minąć prostym zwodem "na zamach" tuż przy linii końcowej. Gorycz porażki osłodził gospodarzom Lapadula, trafiając na 2-4 w 83. minucie.

Porażka sprawia, że sytuacja drużyny Glika staje się bardzo trudna. Ma ona w dorobku 31 punktów i jeżeli 18. aktualnie Cagliari wygra swój mecz, oba zespoły zrównają się w tabeli.

Kevin Bonifazi
70′ Bryan Dabo
Rodrigo Javier De Paul
56′ Fabio Depaoli
Nahuel Molina Lucero  4′
56′ Perparim Hetemaj
Tolgay Ali Arslan  31′ 56′
Riccardo Improta
Jens Stryger Larsen  49′ 70′
 34′ (k.) 19′ 46′ Benito Nicolas Viola
Roberto Maximiliano Pereyra
 83′ Gianluca Lapadula Vargas
Walace Souza Silva70′
24′ Marco Sau
Sebastian De Maio
56′ Artur Ionita
Thomas Ouwejan
46′ 81′ Pasquale Schiattarella
Marvin Zeegelaar
Giuseppe Di Serio
Jean-Victor Makengo56′
24′ Adolfo Julián Gaich
Petar Mićin
56′ Falque Silva Iago