• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Serie A. Atalanta Bergamo - SPAL 1-2 w 20. kolejce

Atalanta Bergamo przegrała 1-2 ze SPALl 2013 w 20. kolejce Serie A. W zwycięskim zespole od pierwszej minuty zagrali Arkadiusz Reca i Thiago Cionek. Ten pierwszy zaliczył asystę przy wyrównującej bramce.

20. kolejka Włochy - Serie A
2020-01-20 20:45 | Stadion: Gewiss Stadium | Widzów: 18313 | Arbiter: F. La Penna
M. Valoti 60'

W Bergamo doszło do ogromnego kalibru niespodzianki. Ostatnia drużyna tabeli pokonała najbardziej bramkostrzelną ekipę Serie A. Zespół z dwoma Polakami w składzie o losach spotkania przesądził dopiero po zmianie stron.

Prowadzenie w 16. minucie objęli gospodarze. Ze skrzydła po ziemi dośrodkowywał Duvan Zapata, a piętą piłkę do bramki skierował z bliskiej odległości Josip Iliczić. Błąd w tej sytuacji popełnił Thiago Cionek, który nie zdołał zablokować centry rywala.

Sytuacja gości mogła być bardzo trudna już do przerwy. Dopisało im jednak szczęście. Atomowe uderzenie Zapaty odbiło się od spojenia słupka z poprzeczką.

Po zmianie stron w piłkarzy SPAL wstąpiła nowa energia. Jej efektem było wyrównujące trafienie po niespełna 10 minutach od wznowienia gry. Kluczową rolę odegrał w tym natarciu Arkadiusz Reca, który zaliczył bardzo dobry występ. Po szarży lewym skrzydłem idealnie dograł do środka, a tam formalności dopełnił Andrea Petagna.

Kiedy w 61. minucie Mattia Valoti po indywidualnej akcji dał gościom prowadzenie, w szeregi Atalanty wkradła się irytacja. Gospodarze konsekwentnie szukali okazji do wyrównania, ale ekipa Spal broniła się szczęśliwie do końcowego gwizdka.

Dla Recy było to szczególnie ważne zwycięstwo, bowiem reprezentant Polski jest wypożyczony do SPAL właśnie z Atalanty.

Etrit Berisha
66′ Mattia Caldara
Thiago Rangel Cionek
Robin Gosens
Igor Júlio dos Santos de Paulo
50′ José Luis Palomino
Francesco Vicari21′
Rafael Tolói
Bryan Dabo
 16′ Josip Ilicić
Simone Missiroli
40′ Marten de Roon
Arkadiusz Reca85′
46′ Remo Freuler
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
59′ Alejandro Gomez
Demba Thiam Ngagne
46′ Berat Djimsiti
Marko Janković
59′ Rusłan Malinowski
Alessandro Murgia
66′ Luis Fernando Muriel Fruto