• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. Atalanta Bergamo - Inter Mediolan 0-2 w meczu 38. kolejki

Atalanta Bergamo uległa 0-2 Interowi Mediolan w meczu 38. kolejki Serie A. Zwycięstwo zapewniło ekipie ze stolicy Lombardii tytuł wicemistrza Włoch.

A. Young 20'

To był szlagier sobotnich potyczek w Serie A. Przed pierwszym gwizdkiem drugą lokatę w tabeli zajmował Inter. Miał jednak tylko punkt przewagi nad Atalantą i Lazio Rzym. Tytuł wicemistrzowski mediolańczykom gwarantowało więc jedynie zwycięstwo.

W mecz goście "weszli" znakomicie, a w rolę bohatera wcielił się rutynowany Ashley Young. Już w pierwszej minucie idealnie dośrodkował na głowę Danilo D’Ambrosio, a ten z bliskiej odległości otworzył rezultat spotkania.

Z kolei w 20. minucie Anglik nie miał zamiaru nikogo obsługiwać dokładnym podaniem. Huknął sprzed pola karnego nie do obrony i zrobiło się 0-2. Jak się okazało, to była druga i ostatnia bramka tego wieczoru.

Inter nie był faworytem tej konfrontacji. Piłkarze z Bergamo legitymowali się bowiem aż 17 meczami z rzędu bez porażki. Wspaniałą passę przerwali w najmniej odpowiednim momencie, gdy decydował się ostateczny kształt tabeli.

Tymczasem mediolańczycy na finiszu zmagań zanotowali siedem kolejnych potyczek bez porażki. Odnieśli pięć zwycięstw i dwukrotnie zremisowali. Do mistrzowskiego Juventusu Turyn stracili ledwie punkt.

Atalanta Bergamo - Inter Mediolan 0-2 (1-0)

Bramki: 0-1 D’Ambrossio (1.), 0-2 Young (20.)

Zapata Banguera
4′ Pierluigi Gollini
Samir Handanovicz86′
Mattia Caldara
Alessandro Bastoni77′
60′ Timothy Castagne
Danilo D'Ambrosio  1′ 77′
25′ Berat Djimsiti
Stefan de Vrij23′
Robin Gosens
Diego Godin
44′ Rafael Tolói
Ashley Young  20′ 90′
90′ Alejandro Gomez
Nicolò Barella90′
Marten de Roon
Marcelo Brozović56′
61′ Remo Freuler
Roberto Gagliardini
61′ Mario Pašalić
Romelu Lukaku
Duván Esteban Zapata Banguera
Lautaro Javier Martínez71′
Francesco Rossi
Tommaso Berni
4′ Marco Sportiello
Milan Szkriniar77′
60′ Hans Hateboer
Lucien Agoume
Boško Šutalo
Antonio Candreva
Ebrima Colley
Christian Eriksen90′
90′ Jacopo Da Riva
Victor Moses90′
61′ Rusłan Malinowski
Borja Valero
Adrien Tameze
Sebastiano Esposito
61′ Luis Fernando Muriel Fruto