• 6 .Lazio Rzym (7 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (7 pkt.)
  • 8 .Udinese Calcio (7 pkt.)

Serie A: Atalanta Bergamo - AS Roma 2-1. Piękny gol dął wygraną "La Dei"

Atalanta po zaciętym spotkaniu pokonała Romę 2-1. Gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania w drugiej połowie, a ozdobą meczu było trafienie Mario Pasalicia.

Spotkanie Atalanty z Romą zapowiadało się bardzo ciekawe. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które walczą o Ligę Mistrzów i dodatkowo potrafią grać bardzo efektownie. Obaj trenerzy wypowiadali się z dużym szacunkiem o swoich rywalach, a samo spotkanie nie zawiodło licznie zgromadzonych kibiców na stadionie w Bergamo.

Początek meczu należał do gospodarzy. Atalanta była bardziej aktywna i już w 9. minucie mogła zagrozić bramce Pau Lopeza, jednak bramkarz "Giallorossich" nie dał się zaskoczyć i przerwał dobrze zapowiadający się atak.

"La Dea" nie przestawała atakować i kilkanaście minut później rozegrała bardzo dobrą akcję, po której Papu Gomez znalazł się w sytuacji sam na sam z Lopezem, lecz także tym razem pewnie interweniował golkiper Romy. Groźnie zrobiło się również po uderzeniu z przewrotki Rafaela Toloiego. Pędząca piłka minimalnie minęła celu.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Piłkarze Romy nie dali się zepchnąć do defensywy i także potrafili stworzyć zagrożenie. Jose Palomino najpierw wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Lorenzo Pellegriniego, a kilka chwil później... fatalnie ją stracił i otworzył drogę do bramki Edinowi Dżeko.

Bośniak popędził w pole karne i płaskim strzałem pokonał Pierluigiego Golliniego. Dzięki trafieniu napastnika Romy, goście skończyli pierwszą część gry z jednobramkową zaliczką. Argentyński obrońca zdołał jednak szybko naprawić swój błąd.

Już w 50. minucie trafił do siatki po podaniu Berata Djimsitiego. Szwajcar zagrał piłkę głową, a argentyński obrońca ślizgiem umieścił ją w siatce. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego złapali wiatr w żagle i szybko objęli prowadzenie.

Atalanta wykorzystała słaby wyrzut z autu piłkarzy Romy. Gomez zagrał do Robina Gosensa, który momentalnie odegrał futbolówkę w stronę Mario Pasalicia. Chorwat przyjął ją i pięknym technicznym strzałem zdobył drugą bramkę dla "La Dei".

W końcówce meczu obie strony miały jeszcze swoje szanse, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną "La Dei". Atalantę czeka teraz spotkanie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Już w środę zmierzą się z Valencią.

Federico Fazio88′
55′ Robin Gosens
Gianluca Mancini9′ 68′
Hans Hateboer
Bruno Peres
 50′ José Luis Palomino
Chris Smalling
Rafael Tolói
Leonardo Spinazzola
83′ Josip Ilicić
Henrich Mchitarjan27′
Marten de Roon
Lorenzo Pellegrini
Remo Freuler
Diego Perotti78′
86′ Alejandro Gomez
Edin Dżeko  45′
59′ Duván Esteban Zapata Banguera
Aleksandar Kolarov
83′ Rusłan Malinowski
Davide Santon
59′  59′ Mario Pašalić
Cengiz Ünder
Adrien Tameze
Jordan Veretout68′
86′ Luis Fernando Muriel Fruto