• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Serie A. Atalanta - Benevento i Sampdoria - Spezia. Klub Kamila Glika dryfuje ku drugiej lidze

Atalanta Bergamo z łatwością pokonała 2-0 walczące o utrzymanie Benevento w 36. kolejce Serie A i drużynie Kamila Glika spadek niestety coraz wyraźniej zagląda w oczy. Z kolei Sampdoria Genua, z grającym 90 minut Bartoszem Bereszyńskim, podzieliła się punktami (2-2) z walczącą o pozostanie w elicie Spezią.

Katastrofalna gra Benevento, z pełniącym ważną rolę Kamilem Glikiem sprawiła, że zespół z Kampanii rozpaczliwie walczy o pozostanie w najwyżej klasie rozgrywek.

W starciu z Atalantą, wiceliderem Serie A, faworyt był jeden i dość szybko zadał cios gościom. Gol strzelony w 22. min był ogromną zasługą Rusłan Malinowskiego, który zabawił się przed polem karnym z trójką obrońców, w tym z Glikiem i wypuścił sam na sam z bramkarzem Luisa Muriela. Do Kolumbijczyka jeszcze próbował doskoczyć Riccardo Improta, łatając dziury, ale był spóźniony co najmniej o dwa tempa i z kilku metrów Muriel z łatwością pokonał Lorenza Montipo.

Kamil Glik
59′ Robin Gosens
Bryan Dabo85′
51′ Marten Elco de Roon
Riccardo Improta
59′ Rusłan Malinowski
Federico Barba56′ 73′
 22′ 67′ Luis Fernando Muriel Fruto
Perparim Hetemaj73′
Remo Marco Freuler
Benito Nicolas Viola58′
59′ Matteo Pessina
Gianluca Lapadula Vargas
89′ Duván Esteban Zapata Banguera
Fabio Depaoli73′
59′ Berat Djimsiti
Artur Ionita58′ 60′
59′ 80′ Josip Ilicić
Siriki Sanogo
Wiktor Kowalenko
Andrés Felipe Tello Muñoz85′
59′  67′ Mario Pašalić
Gianluca Caprari58′
89′ Sam Lammers
Giuseppe Di Serio
67′ Aleksiej Miranczuk
Roberto Insigne

Jeśli ktoś spodziewał się, że zespół z Bergamo srogo obejdzie się z rywalem, musiał być zaskoczony. Na drugiego gola trzeba było czekać do 67. min, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony zaledwie osiem minut wcześniej Mario Pasalić. Obrona "Czarowników" znów została totalnie wymanewrowana. Mimo przewagi liczebnej goście nie poradzili sobie z nabiegającym Chorwatem, który otrzymał z lewej strony podanie i mierzonym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi.

Jakby Benevento miało mało kłopotów, od 82. min musiało radzić sobie w osłabieniu. Czerwoną kartkę, w konsekwencji drugiej żółtej, otrzymał obrońca Luca Caldirola.

M. Pašalić 67'

Zarówno Sampdoria, jak w Spezia przystępował do środowej potyczki podrażnione porażkami w minionej kolejce. Zespół z Genui został "rozstrzelany" przez Inter 5-1, z kolei "Orzełki" miały za sobą dotkliwą porażkę 1-4 z Napoli.

O ile gospodarze byli już pewni utrzymania, o tyle Spezia ciągle jest w grze o pozostanie w Serie A. I ambitna postawa gości została wynagrodzona w 15. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne o piłkę powalczył Diego Farias, dzięki czemu ta spadła pod nogi do nabiegającego Tommaso Pobegi. Pomocnik uprzedził wychodzącego bramkarza i, mimo rozpaczliwej interwencji jednego z graczy z pola, wpakował piłkę do siatki.

2021-05-12 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Fabio Maresca
Giulio Maggiore34′ 87′
89′ Albin Ekdal
Riccardo Saponara
Jakub Jankto
Leonardo de Souza Sena75′
 32′ 66′ 67′ Valerio Verre
Tommaso Pobega  15′, 73′ 75′
62′ Manolo Gabbiadini
Riccardo Marchizza
67′ Mikkel Krogh Damsgaard
Nahuel Estévez75′
62′  80′ Keita Baldé Diao
Andrey Galabinov
Antonino La Gumina
Emanuel Quartsin Gyasi46′
Ernesto Torregrossa
Daniele Verde87′

Piłkarze Spezii mieli prawo łapać się za głowy, bo osiem minut później mogli postawić gospodarzy w arcytrudnym położeniu. Po doskonałym podaniu z głębi pola piłka trafiła do Fariasa, ten przyjęciem wypuścił sobie piłkę i kompletnie zwiódł obrońcę, ale mając przed sobą tylko bramkarza z około 15 metrów do bramki oddał niecelny strzał.

Kilkanaście sekund później przyjezdni cieszyli się z drugiego gola, ale tylko chwilkę, bo na pozycji spalonej znajdował się Giulio Maggiore.