• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Serie A. Asysta Bartosza Bereszyńskiego, Sampdoria pokonała Empoli

Sampdoria Genua pokonała na wyjeździe Empoli 3-0 (1-0). Asystę przy drugiej bramce dla gości zaliczył Bartosz Bereszyński.

4. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-19 12:30 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Widzów: 3064 | Arbiter: Maurizio Mariani
Empoli FC
Sampdoria Genua
0
3
F. Caputo 31',52'
A. Candreva 70'

Kadrowicz wybiegł w podstawowym składzie. W 52. minucie przytomnie dograł do Caputo, który podwyższył prowadzenie drużyny. Wcześniej ten sam zawodnik trafił w 31. minucie na 1-0 po podaniu Candrevy.

Empoli mogło odpowiedzieć w 62. minucie. Piłkę do siatki skierował Cutrone, ale system VAR wykazał, iż gracz był na spalonym. Od 56. minuty na murawie w ekipie gospodarzy przebywał Żurkowski, który tuż po wejściu obejrzał żółtą kartkę. Empoli dobił Candreva, w 70. minucie trafiając po podaniu Quagliarelli.

To dopiero pierwsze zwycięstwo Sampdorii w tym sezonie. Dotąd miała ona na koncie zaledwie dwa punkty, choć oddać trzeba, iż mierzyła się z trudnymi rywalami - m.in. Milanem i Interem. Empoli ma na koncie trzy "oczka".

Maya Yoshida
90′ Sebastiano Luperto
Omar Colley83′
Riccardo Marchizza
Tommaso Augello
56′ Nicolas Thibault Haas
Antonio Candreva  70′
57′ Liam Henderson
Morten Thorsby63′
78′ Nedim Bajrami
Mikkel Krogh Damsgaard69′
Samuele Ricci
Adrien Sebastian Silva69′
68′ Leonardo Mancuso
Francesco Caputo  31′, 52′ 83′
68′ Patrick Cutrone
Radu Matei Drăgușin
57′ Filippo Bandinelli
Nicola Murru
56′ 59′ Szymon Piotr Żurkowski
Kristoffer Askildsen63′ 73′
Leo Štulac
Albin Ekdal69′
68′ Federico Di Francesco
Simone Trimboli
78′ Andrea La Mantia
Riccardo Ciervo
68′ Andrea Pinamonti