• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Serie A. AS Roma - Juventus 2-2 w 2. kolejce

W hicie 2. kolejki Serie A AS Roma zremisowała z Juventusem 2-2. Dostępu do bramki "Starej Damy" strzegł Wojciech Szczęsny. Goście kończyli ten mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce, którą obejrzał Adrien Rabiot.

Szczęsny szybko miał okazję, by błysnąć w starciu ze swoją byłą drużyną. W 13. minucie Henrich Mchitarjan popisał się kapitalnym rajdem i ograł tuż przed polem karnym Leonarda Bonucciego, stając oko w oko z Polakiem. Ten jednak nie dał się pokonać, zatrzymując piłkę.

W 31. minucie nasz reprezentant znów był bliski skuteczniej interwencji, tym razem po rzucie karnym, odgwizdanym po zagraniu ręką Adriena Rabiota. Egzekutorem "jedenastki" był Jordan Veretou, który uderzył po ziemi w prawy róg bramki, patrząc z perspektywy Szczęsnego. Polak zdołał trącić piłkę ręką, lecz ta ostatecznie zatrzepotała w siatce.

Juventus odpowiedział w 44. minucie, także po rzucie karnym odgwizdanym za zagranie ręką. Cristiano Ronaldo pewnie uderzył z 11 metrów, kompletnie myląc bramkarza.

Wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się remisem, lecz błyskawiczna kontra Romy w doliczonym czasie gry zakończyła się bramką Veretouta.

W 55. minucie powinno być już 3-1, lecz stojący przed bramką Edin Dżeko, mając naprzeciw tylko Szczęsnego, trafił z kilku metrów w słupek. Od 63. minuty "Juve" musiało radzić sobie w osłabieniu - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Rabiot, faulujący Mchitarjana.

"Stara Dama" miała problemy, ale w takiej sytuacji zawsze może się zwrócić do CR7. W 69. minucie Ronaldo kapitalnie odnalazł się w polu karnym rzymian i głową wykończył dośrodkowanie Danila z prawej strony boiska. Wynik nie uległ już zmianie. Obie ekipy po remisie 2-2 podzieliły się punktami.