• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie A. Arkadiusz Milik najlepszy na boisku w meczu Napoli - Udinese

W niedzielnym meczu z Udinese Calcio snajper SSC Napoli Arkadiusz Milik błysnął skutecznością i - zdaniem niektórych mediów - był najlepszym zawodnikiem na murawie. Dobre noty otrzymał także jego klubowy kolega Piotr Zieliński.

To był prawdziwy thriller! Napoli pokonało Udinese 2-1, a decydujący cios zadał dopiero w 95. minucie Matteo Politano.

Pierwszą bramkę dla "Azzurrich" strzelił natomiast Arkadiusz Milik, który wprawdzie rozpoczął mecz wśród rezerwowych, lecz pojawił się na murawie już w 31. minucie, zastępując kontuzjowanego Driesa Mertensa.

Polak błyskawicznie zdołał wpisać się na listę strzelców, doprowadzając do wyrównania. Wcześniej Rodrigo De Paul strzelił gola dla Udinese.

Według portalu Tuttomercato.web Milik był najlepszy w swojej drużynie. Jako jedyny otrzymał notę 7 w 10-stopniowej skali. Z takiej samej oceny w ekipie rywala mógł się cieszyć tylko De Paul.

- Wszedł na boisko i zdobył gola już w pierwszej sytuacji - czytamy w podsumowaniu występu Milika.

Nieźle spisał się także Piotr Zieliński, któremu wystawiono notę 6,5. Polski pomocnik również był bliski zdobycia bramki.

- Były zawodnik Udinese nie oszczędzał się i strzałem z 16 metrów niemal zdemontował poprzeczkę, a piłka odbiła się potem od linii bramkowej - stwierdził portal zajmujący się zmaganiami na boiskach Serie A.