Reklama

Reklama

Serie A. Alexis Sanchez: Zapytałem menedżera, czy mogę zerwać umowę

Alexis Sanchez niedawno związał się z Interem Mediolan. W swoich wspomnieniach wrócił jednak do początków w Manchesterze United. Jak się okazało, piłkarz tuż po pierwszym treningu miał poważne rozterki, ale wiedział, że na zmianę decyzji już za późno.

Chilijski piłkarz nie może powiedzieć, że czas spędzony w Manchesterze United był dla niego spełnieniem sportowych snów. Alexis Sanchez w 22 spotkaniach na koncie swojej drużyny zapisał zaledwie cztery bramki.

W sierpniu 2019 roku zawodnik został wypożyczony do Interu Mediolan, a już rok później okazało się, że zagości tam na dłużej. Niedawno ogłoszono, że kontrakt z Interem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Teraz Chilijczyk wraca wspomnieniami do roku 2018, kiedy pojawił się w szeregach angielskiego zespołu.

Reklama

"Po moim pierwszym treningu zdałem sobie sprawę z wielu rzeczy. Wróciłem do domu i zapytałem mojej rodziny i menedżera, czy mogę zerwać umowę i wrócić do Arsenalu. Coś mi nie pasowało, ale już podpisałem kontrakt" - powiedział Sanchez.

31-latek zanim zasilił szeregi Manchesteru, cztery lata spędził właśnie w londyńskim klubie. Po dwóch latach przypomina sobie, jak bardzo martwiła go sytuacja, że po kolejnych miesiącach, nadal nie czuje się dobrze w nowej drużynie.

"Nie byliśmy jednością jako drużyna w tamtym czasie. Dziennikarze pisali o mnie bez większej wiedzy, co mnie bolało. Dawni zawodnicy wypowiadali się o klubie, nie mając pojęcia o tym, co wtedy tam się działo" - dodał napastnik Interu.

Zdaniem Sancheza, mówiono, że to jego wina. Ten twierdzi zaś, że dyspozycja zawodnika zależy od środowiska, rodziny, która się wokół niego tworzy.

"Myślę, że w tamtym momencie nie byliśmy rodziną. To przełożyło się na boisko, a ponieważ trzeba było kogoś winić, obwiniali mnie" - nadmienił jeszcze Alexis Sanchez.

Chilijczyk to prawdziwa legenda drużyny narodowej. Napastnik jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji, dla której zdobył 43 bramki. 

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL