• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Serie A. ACF Fiorentina - Brescia Calcio 1-1. Cały mecz Drągowskiego

Po szalonym spotkaniu Fiorentina zremisowała z Brescią 1-1. Sędzia nie uznał dwóch bramek dla „Violi”, a gospodarze kończyli ten mecz w dziesięciu. Pełne 90 minut na boisku spędził Bartłomiej Drągowski, który zaliczył kluczową interwencję tuż przed końcowym gwizdkiem.

Spotkanie od samego początku stało na niezłym poziomie, choć czasem można było odnieść wrażenie, że gracze częściej skupiali się bardziej na wzajemnym faulowaniu niż grze w piłkę.

Pierwsi na prowadzenie dosyć niespodziewanie wyszli zawodnicy Brescii. W 15. minucie spotkania Martin Caceres sfaulował tuż przed bramką "Violi" Simona Skrabba i sędzia bez zawahania wskazał na "jedenastkę".

Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Alfredo Donnarumma i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Gospodarze nie dali się jednak zepchnąć do defensywy i szybko udało im się odpowiedzieć.

W 29. minucie spotkania Erick Pulgar idealnie dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego. W polu karnym najlepiej odnalazł się German Pezzella i strzałem głową dopełnił formalności. Piłkarze "Violi" ruszyli do ataku, jednak do siatki trafili dopiero na początku drugiej części gry.

Jesse Joronen
15′ 70′ Martin Caceres
Aleš Matějů
22′ Federico Ceccherini
Andrea Papetti61′
32′ 46′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Stefano Sabelli
 29′ Germán Alejandro Pezzella
Alessandro Semprini75′ 84′
90′ Franck Ribery
Simon Ivar Alexander Skrabb54′
Gaetano Castrovilli
Jaromír Zmrhal66′
67′ Joseph Alfred Duncan
Birkir Bjarnason55′
Erick Antonio Pulgar Farfán
Daniele Dessena
87′ 90′ Federico Chiesa
Daniele Gastaldello
46′ Pol Mikel Lirola Kosok
Massimiliano Mangraviti
73′ Nikola Milenković
Nikolas Szpalek66′ 81′
67′ 73′ Rachid Ghezzal
Ernesto Torregrossa54′ 86′
90′ Patrick Cutrone

90′ Riccardo Sottil

Udało im się to nawet dwukrotnie. Najpierw trafił Franck Ribery, a kolejny raz piłka zatrzepotała się w siatce po strzale Dusana Vlahovicia, jednak... sędzia nie uznał obu trafień z powodu spalonych.

Dowiedz się więcej na temat: AC Fiorentina | Bartłomiej Drągowski | Serie A | Brescia Calcio