Reklama

Reklama

Serie A. AC Milan zanotował rekordową stratę finansową

AC Milan potwierdził, że klub w minionym roku zanotował rekordową stratę finansową. Wyniosła ona aż 145,9 mln euro.

Kryzys w Milanie trwa na wszystkich polach. Fatalne wyniki sportowe poskutkowały zwolnieniem trenera Marco Giampaolo już po siedmiu ligowych kolejkach. Jego następca Stefano Pioli nie wygrał jeszcze z drużyną żadnego spotkania. Na "dzień dobry" tylko zremisował z US Lecce 2-2, a ostatnio przegrał 1-2 z AS Roma.

Zapaść Milanu ma jednak wymiar nie tylko sportowy. Jak podano na poniedziałkowym zebraniu zarządu, w 2018 roku strata finansowa "Rossonerrich" wyniosła aż 145,9 mln euro, co jest rekordowo ujemnym wynikiem w historii klubu. To aż 20 mln euro straty więcej, niż w 2017 roku.

Reklama

18-krotni mistrzowie Włoch w ciągu ostatnich sześciu lat wygenerowali stratę w wysokości prawie pół miliarda euro! Za złamanie zasad Finansowego Fair Play Milan został nawet wykluczony z rozgrywek Ligi Europy, choć w minionym sezonie Serie A zajął piąte miejsce, pozwalające na grę w fazie grupowej LE.

Stratę ma pokryć większościowy udziałowiec Milanu, fundusz Elliot, który przejął klub po chińskim biznesmenie Yonghongu Li.

Napastnikiem Milanu jest Krzysztof Piątek, ale podobnie jak cała drużyna, nie może być zadowolony z początku sezonu. 24-letni napastnik zdobył dotychczas trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych. Ostatnio stracił miejsce w podstawowym składzie na rzecz Portugalczyka Rafaela Leao.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy